Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha holnap (15. -én) veszek 2....

Ha holnap (15. -én) veszek 2. félhavi buszbérletet, az nem érvényes 19. -ig?

Figyelt kérdés
Holnaptól hó végéig buszoznom kell, így bérletet szeretnék venni, hogy jobban megérje, viszont ilyet olvastam, hogy félhavi az csak 19-től érvényes, akkor a héten kénytelen leszek mindennap jegyet venni? :/

2016. aug. 14. 21:55
 1/1 anonim ***** válasza:

A VOLÁN díjszabásból: "A VOLÁN autóbuszjáratokon a félhavi bérlet a tárgyhónap 4-én 0 órától 20-án 24 óráig, vagy 19-én 0 órától a következő hónap 5-én 24 óráig,...érvényes."

Tehát jól olvastad. 19-e előtt nem érvényes a 2. félhavi bérlet, 19-én már használhatod. Az, hogy mikor veszed meg, az érvényessége szempontjából nem számít.


Ha csak hónap végéig kell buszoznod, akkor a következőket érdemes meggondolni:


- Ha munkáltató megtéríti a bérlet árának legalább 86%-át, akkor megéri megvenni.


- Ha nem térítik. akkor számolni érdemes.

19-ével kezdődően, hónap végéig 9 munkanap lesz. Ha munkába járáshoz utazol, és a munkarended ennek a munkanap-számnak megfelelően alakul, akkor oda-vissza 18 jegyre lesz szükség.

A 2. félhavi bérlet ára 0-5 km-es távra kicsivel több, mint 8 jegy árának felel meg; a többi távolságra kicsivel több, mint 19 jegy ára.

2016. aug. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!