Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Vajon ezt tényleg meglépik?...

JohnnyBoy002 kérdése:

Vajon ezt tényleg meglépik? Tényleg újra indítják?

Figyelt kérdés
2013-ban leállt Szegednél egy komp ami a Tisza-Maros szög Hmvhely-Makó oldalába vezet. Azon az oldalon 3 település és egy tanyavilág található. 2 település 30-35 km-re van, azok sose jártak arra, 1 meg amióta átadták az autópályát szintén nem jár arra (gyorsabb, állandó útvonal). Még buszjárat is jár a 3 település és Szeged között. Azonban páran nyekeregtek a helyi tanyavilágból köztük én is, de rájöttem, hogy hülyeség), hogy kell a komp, mert be van zárva a házába azonban többségüknek van autójuk és amióta átadták az autópályát azóta Ők is azon jártak még a komp mellett is. A kompra egy nagyon rossz út vezet, a városvezetés nem foglalkozott vele, de állítólag a minisztérium fel akarja újítani az oda vezető utat meg újra akarja indítani a kompot. Ennek mi értelme lenne? Gondolom politikai oka lenne, hogy lejárassák a helyi polgármestert. Más indok nincs, mert kerékpárral rendszeresen arra járni messze van (10 km), kocsival meg azért csak a sztráda a jobb, olcsóbb, jobb út. Akkor meg minek újra indítani?

2016. aug. 27. 22:44
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A tápéi komp?


Évek óta azon nyavajog az összes maroslelei, hogy nem tudnak bemenni Szegedre, csak díj ellenében vagy 30 km kerülővel!


Nektek már semmi se jó?

:D

2016. aug. 28. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Figyelj! Nekem 2 kocsim is van, mind2n van megyei, illetve -illegálisan ugyan- de át tudom tolni a kerékpárt a pálya hídon is amin Maroslele-Szeged távolság ugyanakkora mint a kompon és azért egy híd nem mérhető egy komppal...


Korábban nyekeregtem én is a kompért, sőt blogom is volt meg videók a Youtubeon, de akkor csak egy rossz kocsim volt. Most már így utólag hülyeség volt és remélem, hogy nem indul újra a komp.


Régebben rendszeresen jártam arra, iskolába, hát télen eléggé rémes volt. Volt mikor a révész át jött, hogy átvinni még át visz, de már az nap nem hoz vissza... nah akkor is tekertem odáig feleslegesen oda-vissza 12 km-t, mert értelemszerűen őrültség lett volna úgy átmenni, mert körbe, 40 km-t kellett volna vissza fele jönnöm télen. Akkor mind e mellé a révészek zöme is elég proli volt, akkor maga az út meg a komp se volt épp autó barát.


2 kocsi mellett még ha csak Suzukik is, nem kívánom vissza. Egyik kocsit se cserélném le ezért. :D


Amúgy meg a ,,marosleleiek" akik nyavalyognak ezért, zöme nyugdíjas és a komp mellett is vagy Hmvhely-Makó fele jártak vagy amióta van pálya azon... csak nosztalgiázni szeretnének!

2016. aug. 28. 12:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!