Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Bárlet vásárlás de hogyan is?

Bárlet vásárlás de hogyan is?

Figyelt kérdés
Hali! A Nyíregyházi Egyetemre járok ez év szeptemberétől, de mivel ki hagytam egy évet ezért most még nincs érvényes diákim, az előző ugye 2015 októberében lejárt, újat még nem kaptam ideigleneset sem. Kértem iskolalátogatásit az egyetemtől adtak és azt mondták azzal kapok bérletet. Elmentem a volánhoz ahol azt mondták kell a régi diákim (ami lassan egy éve lejárt) mert a nélkül nem tudnak bérletet adni. Na már most én azt miután nem volt érvényes vagy úgy elraktam hogy nem találom vagy megsemmisítettm, a lényeg hogy nincs. Mit tegyek, az utőbbi 2 hétben majdcsak 20 ezer forintba került a busz (diáki nélkül csak teljesáruval utazhatok). Azért nem lenne mind1 hogy egy hónapra 3000 vagy 3 napra 3600 a busz ára. Hogyan vegyek így bérletet ha kötik az ebet a karóhoz és nem adnak egy olyan papír miatt ami már nem érvényes és nem tartalmaz több (főleg bem frisebb információt) mint a kapott iskolalátogatásim?

2016. szept. 18. 22:50
 1/4 anonim válasza:

Én hasonlóan voltam tavaly. A diákom az ellentétes irányban lévő régi iskolámba szólt, így nem tudtam BKV-bérletet venni. Elcsesztem a diákigazolvány díjának a befizetését a Neptunon, így ideigleneset sem kaphattam.

Igényeltél már diákot? Akkor kellene kapnod ideigleneset, mert addig valóban nem adhatnak bérletet. Ilyen esetekre találták ki az ideiglenes diákigazolványt.

Nem tudom, hogy megy Nyíregyházán, de adniuk kellett volna szerintem.

2016. szept. 19. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Azt mondták ha elfogadják az igénylést akkor adnak. De valakinek meg már a rendes igazolvány is megjött már...
2016. szept. 19. 06:33
 3/4 anonim ***** válasza:
Az iskolalátogatási nem alkalmas személyazonosításra, azzal nem érsz semmit a közlekedési szolgáltatóknál. Amire szükséged van, az az új diákigazolvány igénylésekor kapott igazolás, azzal tudsz kedvezményesen utazni.
2016. szept. 19. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Olyat nem adtak viszont ma bérletet kaptam végül. Iskolalátogatásival lehet utaznom 60 napig utána valami más kell remélhetőleg addigra bőven lesz diákim :D
2016. szept. 19. 21:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!