Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Egy ilyen jeggyel mely vonatok...

Egy ilyen jeggyel mely vonatokra szállhatok fel?

Figyelt kérdés
Ma vettem a Nyugatiban egy diákjegyet Záhonyba és vissza, viszont csak annyi szerepel a jegyeken, hogy meddig érvényesek. Az nincs rajtuk, milywn vonatra szállhatok fel velük, melyik kpcsiba melyik helyre ülhetek. Megnéztem az elvirán, hogy amikkel mennék, milyen vonatok és az odafele vonathoz nincs semmi írva, a visszafele vonat IC. Tudna valaki segíteni? Nagyon köszönöm!

2016. okt. 7. 13:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az csak menetjegy, olyan vonatra, amelyre nem kell pótjegy, helyjegy.

Lényegében személyvonatra érvényes, esetleg olyan gyorsra, amelyre nem kell pótjegy, de IC-re biztosan nem.

Pontosabban akkor érvényes, ha a szükséges kiegészítő(helyjegy) is megvan az utazáshoz.

Jegyváltáskor érdemes kérdezni is a pénztárnál

2016. okt. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az elvirán írja, hogy az adott járatra kell-e gyorsvonati pótjegy vagy helyjegy.

Az IC-re biztosan kell helyjegy.

2016. okt. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A visszafelé menő IC-re venni kell hely- és pótjegyet. Ezt megteheted egy automatánál vagy a pénztárnál. Mondd, hogy melyik vonatra szeretnéd, és hogy már jegyed van, csak hely- és pótjegyet veszel.
2016. okt. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az odafele tartóra pótjegy kell (de arra kaptam is gyorsvonati pótjegyet), a másikra viszont akkor veszek helyjegyet. Automatánál be tudom állítani, melyik helyre szeretném vagy random kapok?
2016. okt. 7. 14:35
 5/7 anonim ***** válasza:
32%

Helyjegyet szabad üdülőhelye adnak, nem értem mit akarsz beállítani a vonat adatainak ismerete nélkül.

Inkább pénztárnál vegyél jegyet, ott tudsz kérdezni, szólni ha van valami igényed, pl nem bírod a menetiránynak háttal az utazást, bár IC-n nem is igen van olyan ülőhely.

2016. okt. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm! Azért érdekelne, mert egy ismerősöm vett rá jegyet és akkor már úgy intéznénk, hogy egymás közelében üljünk.
2016. okt. 7. 14:48
 7/7 anonim ***** válasza:
A Start új rendszere elég béna, szóval sok sikert az egymás mellé üléshez..
2016. okt. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!