Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Dkv busz/troli/villamos a...

Dkv busz/troli/villamos a menetjegy érvényesítése, hogyan történik? Lehet már utazás közben ásványvizet/üdítőt inni, vagy megbírságolnak ezért?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Legutoljára kiskoromban utaztam helyközi busz/troli és villamosjáraton. Mióta vidéken lakom, azóta csak vonattal vagy távolsági busszal járok.

Most viszont Debrecenben fogok dolgozni, ezért az ottani tömegközlekedést kell majd használnom.

Már szétnéztem a DKV oldalán és informálódtam az újdonságokról, de egy kérdésemre nem kaptam választ…

A kérdésem az volna, hogy hogyan történik a menetjegyek érvényesítése buszon/trolin/villamoson?

Mert azt már a tv-ben is láttam, hogy már nem kell hagyományosan lyukasztani a jegyet…hanem v.mi mást kell csinálni , de arról a DKV oldalán sincs leírás, hogy ez hogy működik…ebben kérném segítségeteket….

És az tényleg igaz, hogy még rendes műanyag palackban lévő ásványvizet vagy üdítőt sem lehet utazás közben inni, mert megbírságolnak?

Előre is köszi a válaszokat.



2016. okt. 13. 07:57
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Bedugod a jegyet, a készülék csipogással és villanással nyugtázza a jegy kezelését, kihúzod a jegyet es ellenőrzöd, tényleg rápecsételt-e egy számsort a gép. Nyugodtan igyál, épp elég nagy botrány volt amikor bírsagoltak emiatt.
2016. okt. 13. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!