Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Budapestről hova tűnt az a...

Budapestről hova tűnt az a rengeteg Ikarus 280-as és 435-ös?

Figyelt kérdés

Nem is olyan régen, kb 4-5 éve mér rengeteg volt belőlük a városban.

Aztán azóta valahogy suttyomban kezdtek eltünedezni. Mostanra eljutottunk odáig, hogy nagy-nagyon ritkán lehet csak mutatóban egy-egy példányt látni. Mindenhol Van Hoolok, Mercedesek, Manok és Volvók járnak.

Az Ikarusokat már leselejtezték és szét is vágták őket?


2016. okt. 27. 07:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
9%
Remélem, hogy mindegyik a kohóban.
2016. okt. 27. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, merre mozogsz, de én azért bőven látok ilyen típusú buszokat a városban. Természetesen már jóval kevesebbet, mint 4-5 éve, hiszen folyamatosan vontak be új vagy újabb, de használt buszokat a közlekedésbe. Ezeket állapotuk miatt többnyire selejtezték, de sokat félreállítottak nehezebb időkre, főleg az M3 metró felújítása körüli politikai bizonytalanság miatt. De árvízkor is jó szolgálatot tesznek, alagutak és hidak leterhelésére :)
2016. okt. 27. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
32%
Majd ha leesik egy nagyobb hó, akkor előszedik őket, mert akkor ezek a finnyás nyugati buszok nem mennek semmire, az ezeréves Ikarus meg úgy tép, mint a szovjet tajgán egykor :D
2016. okt. 27. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Főleg dél-Pesten mozgok. Itt nem nagyon látni Ikarust. A dél-pesti buszgarázs udvarán se Ikarusok sorakoznak. (A 412-eseket leszámítva, azokból még akad.)

Én azért sajnálom őket. A 435-ösöket nagyon szerettem. De igaz, hogy az utóbbi időben eléggé el voltak hanyagolva. Az utastérben is lógtak a burkolatok, rozsdásodtak itt-ott és borzasztóan mocskosak voltak.

2016. okt. 27. 09:45
 5/11 darujev ***** válasza:

Igen, nagyon sok Ikarus selejtezve lett az elmúlt években. A tervek úgy szóltak a közelmúltban, hogy 2018-ban már nem lesz magaspadlós kocsi forgalomban. Ez ha nem is biztos, hogy megvalósulhat, de az új buszok vásárlásával (+szolgáltatás kiszervezésével) sok Ikarust sikerült selejtezni.

Reálisan nézve akár tegnapra szükség lenne legalább(!!) 500 új alacsonypadlós buszra a fővárosi közlekedésben, hogy elfogadható legyen a flotta állapota. Nemhogy az Ikarusoknak nem kéne már futnia (persze szeretjük, mégis legyünk reálisak), de már a 150 BKV-s csuklós Volvó, vagy a mindenhonnan összekukázott, igencsak sokféle típusú és adott márkákon belül is sokféle kialakítású használt busznak se..

2016. okt. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ahol lakom, ott is kevés Ik-t látni már - selejteztek sokat -, de szerencsére még futnak. Csörög-zörög, de műkszik.

Ha megfelelően szervizelés lenne, akkor nem lenne gond az új/félúj buszokkal sem. Az viszont tényleg nem egy nyerő megoldás, hogy többféle márka/típus fut.

2016. okt. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"suttyomban kezdtek eltünedezni"


Azért az túlzás hogy suttyomban, elég nagy hírverést csináltak az összes új/használt busz beszerzésénél.Én mondjuk alapvetően nem bánom.

2016. okt. 29. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Hát én arról a nagy hírverésről akkor valahogy lemaradtam... Csak az tűnt fel, hogy egyre ritkábban látok Ikarust az utakon, pár éve pedig tömegével voltak.

De ha néha volt is hír a médiában buszbeszerzésről, azt nem nagyon tették hozzá, hogy ja és a régi Ikarusok meg mennek a zúzdába.

2016. okt. 29. 14:01
 9/11 anonim ***** válasza:

"De ha néha volt is hír a médiában buszbeszerzésről, azt nem nagyon tették hozzá, hogy ja és a régi Ikarusok meg mennek a zúzdába."

- Miért, mit gondoltál, mik helyett veszik az új buszokat, ha nem a régi Ikarusok helyett?

2016. nov. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Eddig azt hittem, hogy a 3-as metrót azért nem lehet felújítani, mert nincs annyi busz tartalék állományban, amivel ki lehetne váltani a metró forgalmát.

De akkor ezek szerint ez csak mellébeszélés volt a BKV/BKK részéről. Hiszen annyi tartalék van ezek szerint, hogy ha egy új beszerzés van, egy régi de még működőképes busz azonnal mehet a selejtbe.

2016. nov. 29. 09:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!