Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Az miért van, hogy az ÖBB meg...

Az miért van, hogy az ÖBB meg az SBB menetrendje egyre jobb, a MÁVe meg egyre rosszabb?

Figyelt kérdés

Tapasztaltam is az ÖBB-t, SBB-t.Tényleg jók.


A MÁV-nál elsősorban nem a járművekkel van a baj.

Fontossági sorrend:

-Menetrend

-Pálya,járművek


Az ÖBB-nél mindig olvasni, hogy nemhogy csökkentik a vonatok számát, mert úgy "occsó",hanem épp ellenkezőleg, növelik.A sűrítés, fejlesztés a cél.Az a cél, hogy minél több legyen a vonat és ne legyenek lyukak a menetrendben.



Amikor dolgozni kezdtem, kezdetben vonattal jártam.Reggel a városi csúcsforgalmat, meg mindent egybevéve, az autóval max 15 percet nyertem.

Ma már viszont kocsival kell járnom, mert olyan rossz lett a menetrend.Csökkent a vonatok száma és egyre butább a menetrend.

Pedig olyan 70 százalékos kihasználtsággal közlekednek a vonatok átlagban ezen a vonalon, csúcsidőben van 100 százalék is, mivel páran állni is szoktak.


Rugalmas munkaidőm van, nálam nem 8-től negyed 5 ig tart a munka.Valamikor 9-14, de olyan is volt, hogy 8-18.


2016. nov. 8. 13:02
 1/2 anonim ***** válasza:
77%
Svájcban, Ausztriában többnyire jó képességű szakemberek ülnek az állami vasúttársaságok döntéshozói pozícióiban. Magyarországon viszont azon politikusok enyhén szólva is vegyes képességű és motivációjú támogatottjai döntenek, akiket a gyakori olvasóinak a közel kétharmada is meg kellett, hogy szavazzon. Márpedig ezek az emberek ritkán nézik az utasok érdekeit és a feletteseik sem követelik meg ezt tőlük.
2016. nov. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Plusz ugye arrafelé magasabbak a jegy és bérletárak, így jobban megnegedhetik maguknak. A költségek meg kb. ugyanazok a munkaerő kivételével (mert az nálunk olcsóbb).
2016. nov. 10. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!