Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A M2-es metrónál milyen a...

A M2-es metrónál milyen a mozgólépcső?

Figyelt kérdés

Lenne egy furcsának tűnő kérdésem. Valamikor majd elmegyünk Budapestre az osztállyal és metróznom kell, amitől eléggé rosszul vagyok. A Déli pályaudvartól kell mennünk a Kossuth Lajos térig, ami sajnos csak metróval oldható meg. Egyszer már volt szerencsém a metrózáshoz (mert amúgy vidéki vagyok) és a mozgólépcső olyan hosszú volt és úgy éreztem mintha leakarnák esni teljesen bepánikoltam és kezdtem rosszul érezni magam. Az M2es metrónál is ilyen nagyon hosszú a mozgólépcső vagy esetleg van sima lépcső is?

Előre is köszönöm a választ!



2016. nov. 9. 15:36
 1/9 anonim ***** válasza:
39%
Nemááááár :D.
2016. nov. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, hosszú a mozgólépcső, de ki lehet bírni.

El lehet menni amúgy villamossal is, de kétségtelenül a metró a leggyorsabb.

2016. nov. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
6%
Tudtommal kötelező jelleggel mindenhol van sima lépcső (kikapcsolt mozgólépcső) is.
2016. nov. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nagyon örülnék, ha lenne sima lépcső. Tudom érdekes ez az egész kérdés, de nem bírom az ilyen dolgokat, a buszon is rosszul vagyok. :/
2016. nov. 9. 16:06
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nincs sima lépcső, a kikapcsolt mozgólépcsők számíthatnak annak, de azok mindig minden állomáson le vannak zárva. Csak a működő mozgólépcsőkön szabad le- és felmenni.
2016. nov. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
86%
El lehet kerülni a metrózást. Rövid séta a Széll Kálmán térig, onnan 4, 6-os villamossal a Jászai Mari térig, végül újabb rövid séta.
2016. nov. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
85%

Az M2 állomásain vannak a leghosszabb mozgólépcsők Budapesten. A Moszkva tér van 38,4 méter mélyen (ez a legmélyebb), a Kossuth tér csak 34 és fél, a Déli pedig csupán 25,32, szóval igazán nincs okod aggódásra. :)

Esetleg győzd meg az ofőt, hogy a Margit sziget, meg a Lánchíd is tök jó, úgyhogy a Parlament előtt, illetve után nézzétek meg azokat is. Így megúsznád a metrózást.

2016. nov. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egyszer migrénes roham közepette kellett a Moszkva téren mozgólépcsőzni, ami ugye a leghosszabb. Ilyenkor szédülni, émelyegni szoktam, szóval végül arra jutottam, hogy leülök a lépcsőfokra. Gondolom nem a reggeli vagy az esti csúcsban fogtok metrózni, és ezeket leszámítva azért elég szellősen vannak az emberek a mozgólépcsőn, ráadásul a Déli és a Kossuth tér sem túl frekventált megállók, szóval B-tervnek szerintem ez jó lehet.
2016. nov. 9. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hosszú a mozgólépcső, de a Széll Kálmán téren jóval. hosszabb. :D

Azt tudom javasolni, ha nagyon be vagy szrva, hogy állj háttal, akkor talán nem leszel rosszul.

De amúgy nem kell félni. Én sokszor lefutok rajta, mert sietnem kell.

2016. nov. 10. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!