Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha a Nyugati pu. -ra érkezek...

Ha a Nyugati pu. -ra érkezek vonattal, akkor onnan villamossal hogyan juthatok el a BME rajz tanszékre? Jó oda a vonaljegy? Melyik villamosra kell szállni, hol a megállója. Tudok venni a Nyugatinál egy gépből 10-es tömbjegyet?

Figyelt kérdés
2016. nov. 22. 21:32
 1/8 anonim ***** válasza:
18%

Legegyszerűbb, ha metrózol. 3-as metróval (kék) elmész a Kálvin térig, ott átszállsz a 4-es metróra (zöld) és a Szent Gellér térig mész. Onnan meg még 2-3 perc séta a rakparton.

Tudsz venni 10-es gyűjtőt. Ha a metrós megoldást választod, akkor oda-vissza 4 vonaljegyre lesz szükséged.

Ha ragaszkodsz a villamoshoz, akkor azért egy vonaljegy legyen nálad biztonság kedvéért, de én vilin nem szoktam lyukasztani. Ha azzal mész, az hosszabb és több idő, de akkor a Nyugatinál kell felszállnod a villamosra és a Petőfi híd, budai hídfőjéig kell menned (a Móricz Zsigmond körtér irányába)

2016. nov. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
#1-es le van maradva. Metróról metróra át lehet szállni vonaljeggyel. Tehát elég két vonaljegy, ha metrózol. Én a metrót javaslom, mert jóval gyorsabb, mint négyes-hatossal végigzötyögni a nagykörúton és ugyanannyi jegy kell.
2016. nov. 22. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
25%
Bocs azt nem tudtam :-) ritkán szoktam átszállni metróról mertróra
2016. nov. 22. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Szegedről megyek, nem ismerem Pestet. A Nyugatit tényleg meg kell kerülni ahhoz a villamosmegállóhoz ami elvisz a BME -re?Mi a száma annak a villamosnak? (Inkább nem metróznék.) Nem tudjátok véletlnül, a Nyugatiban az újságosoknál is lehet kapni 10-es gyűjtőt?
2016. nov. 23. 12:19
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!!
2016. nov. 23. 12:19
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, pontosan melyik vágányra érkezik a vonatod, de ha a vágányok vége felé elindulsz, (tehát nem amerről a vonatok jönnek, hanem épp ellenkezőleg) akkor kiérsz a nagykörútra, ahol közlekedik a 4-es és a 6-os villamos (combino). Neked mindkettő jó, a 4-essel Újbuda-központ felé, a 6-ossal a Móricz Zsigmond körtér felé kell menned a Petőfi hídig (a budai oldaláig).


Egyébként szerintem a négyes-hatos sokkal zsúfoltabb a metrónál, főleg a Petőfi hídnál a megálló/aluljáró. Ráadásul többet is kell sétálnod, mintha metróval mennél, de te tudod.

2016. nov. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ja, jegyet tudsz venni az aluljáróban az automatából.

[link]

Ezen fel van tüntetve minden.

2016. nov. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm választ!! Nagyon rendes vagy!!!! Sokat segítettél. Köszönöm, a metrót meggondolom.
2016. nov. 24. 13:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!