Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mennyi idő után veszik észre...

Mennyi idő után veszik észre a Volánbusz gépjárművezetői (Monor), hogy jobb kezes utcákon robognak keresztül utasokkal a hátuk mögött?

Figyelt kérdés

Az eddigi útvonalon a jobbról becsatlakozó föld utakat szépen leaszfaltozták. Szilárd burkolattal látták el. Nem lassítanak, nem adják meg az elsőbbséget. De egyébként más gépjármű sem. A jobb kezes utcák több éve készültek. A legfiatalabb is 4-5 éves.

Lehetett volna a közlekedésbiztonság kategóriába is tennem.


2010. máj. 1. 20:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ez a jobbkezes utca baromság is csak magyarországon van. Főleg hirtelen leaszfaltozott földutaknál illene kitenni a "forgalmirend változás" táblát.
2010. máj. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Jól értettem? Magyarországon a léagázásokra is érvényes a jobbkéz-szabály? Mert nálunk csak az egyenrangú útkereszteződésnél!
2010. máj. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Azért, mert leaszfaltoznak egy utat, attól még nem lesz egyenrangú útkereszteződés. Meg kell nézni a táblát, lehet, hogy az főútvonalnak minősül.
2010. máj. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ha kinn a védett út tábla a "főúton", akkor a becsatlakozó út nem egyenrangú. Persze erről macisajttal illene a becsatlakozó útról érkezőt is tájékoztatni...
2010. máj. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Jobbról becsatlakozó szóval betorkolló útról jövőre nem vonatkozik a jobb kéz szabály !!!
2010. máj. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Tábla nincs. Nem lopták el, mint ahogy szokás. Csak tisztán két sziládr utburkolatú út találkozik egyszintben. Hirtelen leaszfaltozás 4-5 évvel ezelőtt??
2010. máj. 2. 12:09
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
az útkereszteződés akkor egyenrangú, ha sehol sincs tábla, és mindegyik azonos útburkolattal rendelkezik (tehát aszfaltozott). Ekkor bizony már jobbkezes. Itt jön a képbe a közútkezelő felelőssége, akik sajnos nagyon sokszor nincsenek a helyzet magaslatán. Szerintem jól gondolod, és az jobbkéz. Esetleges per esetén a jobbról jövő nyerhet
2010. máj. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem a becsatlakozó, betorkolló utat. Ha Y-ban találkoznak, és nincs szabályozva az elsőbbség, akkor egyenrangú!!!

Senki nem jelezte még az önkormányzat műszaki osztályának, hogy valamit elfelejtettek az illetékesek az aszfaltozás után? Mint írod, évekkel ezelőtt aszfaltoztak. Ettől, hogy itt kérdezel, még egy kereszteződés sem lesz biztonságos, meg szerintem a volánosok sem itt tájékozódnak a forgalmi rend változásokról. Jelezzétek a hatóságnak, hogy lépjenek.

2010. máj. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

17:41-nek

Jelezve lett az önkormányzatnak. De nem léptek rá. Ugyan akkor 2-300 m-re levő ugyan ilyen kaliberű utca ki van táblázva. (mackósajt kitéve) Egyébként régen föld utak voltak, de parcelláztak beépítették és most lakóingatlanokhoz vezető szilárd burkolatú utak lettek. Nem keskeny, jól látható út torkolatok. A kihajtani akaró járművet korlátozás nélkül (bokrok, fák) lehet látni. A buszt mint tömegközlekedési ezközt emeltem ki mivel talán ő okozhatja a legnagyobb balesetet. A busz mint menetrend szerinti járat naponta közlekedik. Egy gj. vezető akár többször is elhalad a kereszteződésben. Tehát látja, láthatja a változást.

2010. máj. 3. 09:47
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
17:41 vagyok. Hát, érdekes, hogy nem léptek. A volánosok meg mennek megszokás alapján. Azért érdekes, hogy egyiknek sem tűnt fel, hogy a földút aszfaltos lett. Még egy lehetőséget látnék, esetleg a Volán forgalmi irodájának szólni, hívják fel az embereik figyelmét. Míg tényleg nincs baj. Bár, még mindig egyszerűbb megoldás lenne a kitáblázás. Az is lehet, hogy a Volán lépne a táblázásért, mert nagyon kevés olyan tömegközlekedési útvonal van, ahol egyenrangúak az útkereszteződések. Ez nekem olyan, mintha kertek alatt közlekedne, a megszokott védett/főútvonal helyett. Amit írsz, még annál is rosszabb, mint amikor kinn felejtenek táblákat. Több tippem nincs.
2010. máj. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!