Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Egy cég alkalmazottjaként jár...

Vanesszagf kérdése:

Egy cég alkalmazottjaként jár az utazási költségtérités? (tömegközlekedéssel járok) A munkahelyem elég messze esik az lakhelyemtől.

Figyelt kérdés

2017. jan. 4. 10:51
 1/10 anonim ***** válasza:
attol fugg. nekem anno azt mondtak, telepulesen belul nem jar... Pl: en 6 km-re laktam Dunakeszin a munkahelytol, ami szinten Dunakeszihez tartozott (Auchan). nekem nem jart. De a 3km-re lako munkatarsnomnek jart, mert o meg Ujpesten lakott...
2017. jan. 4. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Röpke 35kilóméterre lakom a munkahelyemtől.

Taksonyi vagyok és a XIII.kerületbe dolgozom

2017. jan. 4. 11:00
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Adható ,nem jár.
2017. jan. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha a lakóhelyeden belül van a munkahely, alapból nem jár utazási költségtérítés. Bp-i bérlet sem jár a budapesten dolgozóknak. Persze a cégtől függ, van ahol adnak bérletet. A távolsági közlekedésre /Bp. határig vonat, távolsági busz/ kormányrendelet alapján 86 %-os visszatérítés jár. Viszont itt is vannak olyan cégek, amelyek nem foglalkoznak vele. Nekem a cég nevére kellett számlát kérni bérletvásárláskor, és a lejárt bérletszelvénnyel együtt kellett leadni, hogy a fizetéssel együtt kifizessék. Érdeklődj a munkáltatódnál!
2017. jan. 4. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Helyi közlekedés is fizethető, akár 100 %-ban is, a cég el tudja számolni.

De nem kötelező.

Nagyon kevés cég van, ami ténylegesen fizeti.

Csak a helyközi közlekedés fizetése (86 %) kötelező.

2017. jan. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
53%
Ezt miért nem a saját HR vezetődtől kérdezed?
2017. jan. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

6-oska, mert itt jóval több ember tapasztalatait ismerheti meg...


Kérdező, a munkaltatod kötelezően meg kell térítse a bérleted 86 százalékát. Persze van ahol tesznek rá, onnan lehetőleg el kell jönni olyan helyre, ahol betartják a törvényeket.


Autós utazáshoz csak akkor jár költségtérítés, ha tömegközlekedéssel irreálisan hosszú volna bejárni.

2017. jan. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

3 honapja követelem hogy valamilyen módon járuljanak hozzá a beutazásomhoz csak nemvoltam benne biztos hogy jogos e a követelésem. Tegnap ismét felhoztam a főnökbek a témát, és zene füleimnek hozzájárulnak a bérletemhez. (Persze nem mondta hogy mennyivel)

2017. jan. 5. 08:26
 9/10 anonim ***** válasza:
adható, egyéb munkabéren kívüli juttatás kerestében, kérni kell meg indokold a főnöködnek ennyi
2017. jan. 5. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha adják, akkor feltehetőleg a 86 %-ot fogják adni. Ennyi a minimum. (Többet meg nemigen fognak adni, ha eddig semennyit nem akartak.)


Munka törvénykönyve:

3. § (1) A munkáltató megtéríti a munkavállaló munkába járását szolgáló teljes árú, valamint a közforgalmú személyszállítási utazási kedvezményekről szóló kormányrendelet szerinti utazási kedvezménnyel megváltott, illetve az üzletpolitikai kedvezménnyel csökkentett árú bérlet vagy menetjegy árának (2)-(3) bekezdésben foglalt mértékét, amennyiben a munkavállaló


a) belföldi vagy határon átmenő országos közforgalmú vasút 2. kocsiosztályán,


b) menetrend szerinti országos, regionális és elővárosi autóbuszjáraton,


c) elővárosi vasúton (HÉV-en),


d) menetrend szerint közlekedő hajón, kompon, vagy réven


utazik a munkavégzés helyére.


(2) A munkáltató által fizetett napi munkába járással kapcsolatos költségtérítés a bérlettel vagy menetjeggyel való elszámolás ellenében azok árának legalább 86%-a.

2017. jan. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!