Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha a BKK megvette az új...

Ha a BKK megvette az új villamosokat az 1-es vonalon, miért nem csak azok járnak?

Figyelt kérdés
Elég bosszantó és frusztráló, hogy a reggeli és délutáni csúcsban vannak, akik a kényelmes CAF villamosokon utazhatnak, ha viszont nincs szerencséd, akkor szopsz a Ganz-okkal... Miért van ez? Nem úgy volt, hogy lecserélik teljesen az egész parkot?
2017. jan. 4. 22:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Az 1-esen nincsenek ganzok.

Egyébként jobb lenne, ha 20 percenként járna és nem lehetne felférni a kényelmes CAF-okra?

Egyébként nem muszáj felszállni a "Ganzokra" (amik Tátrák) , egész nyugodtan megvárhatod a CAF-ot.

2017. jan. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
83%
Cseréljünk, te lakhatsz vidéken ahol 40 percenként jön busz, én megyek a Ganzzal.
2017. jan. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Donald J. Trump ***** válasza:
55%
S le is cserélik, éppen most zajlik - nem tudom hol itt a probléma. A villamosvezetők folyamatosan teszik le a típusvizsgát az új villamosokra. Vagy tán azt szeretnéd, hogy 0 óra gyakorlattal üljön be a fülkébe valaki? Én olyan villamosra biztos nem szállnék fel.
2017. jan. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Én kérek elnézést, azt hittem, hogy dübörög a magyar gazdaság.
2017. jan. 4. 22:20
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, az fel sem merült esetleg mwmagyarázatkènt, hogy nem is vettek annyi CAF villamost, ami a teljes kocsiállomány lecseréléséhez szükséges? Egy villamos nem két fillér és ha volna is pénz ma épp mindent lecserélni, 30-40 év múlva egyszerre rohadnának rá ezek a járművek a városra - aztán vagy lesz forrás a cseréjükre, vagy nem. Éppen ezért lépcsőzetesen szerencsés cserélni a flottát - márpedig a Tatrákban még benne van 10 év (1980-tól érkezett e típus).


Megjegyzem hétvégente rövidesen már csak CAF és Combino lesz az 1-esen.

2017. jan. 5. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Mert nincs annyi hosszú CAF, amennyi elég lenne az 1-esre. Hétvégén meg Comnino is megy a CAF-ok mellett. De egyébként tényleg 1st world problem kategória a panaszod, nem csak a vidéki tömegközlekedéshez viszonyítva, hanem a BKV háza táján is vannak sokkal nagyobb gondok, lásd pl. 3-as metró. A Tatra villamosok teljesen jók.
2017. jan. 5. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

"Én kérek elnézést, azt hittem, hogy dübörög a magyar gazdaság."

Hát, ha te ennek bedőltél, akkor nem vagy egy lángész.

De egyébként is ahogy írták, egy csomó fontosabb dologra kell költenie a bkk-nak. És ha figyelnél, látnád, hogy egy csomó valódi fejlesztés volt az utóbbi pár évben.

Persze fikázni, meg hőbörögni mindig könnyebb.


Egyébként az lenne egy jó nagy hülyeség ha a tátrákat leselejtezné a bkv. Azok után, hogy a korszerűsítésükre mennyit költött. És valóban, még 40 évesek sincsenek. Szemben a ganz csuklósokkal, amik már lassan az 50-et tapossák és már tényleg csereérettek.

Kész szerencse, hogy a vasúti járműveket nem 5 évekre tervezik.

Amúgy elmondod, hogy miért "szopás" a tátrával utazni? Mozgássérült vagy?

2017. jan. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

"kényelmes CAF villamosokon utazhatnak, ha viszont nincs szerencséd, akkor szopsz a Ganz-okkal..."


Mondjuk sosem értetem ezt a "szopsz a régivel" nyávogást. Nem ugyanúgy kell ülni vagy állni rajta? Nem mellesleg a Tatrák szerintem az egyik legjobb villamosok, elég tágasak. A CAF is szép meg jó, de szerintem sokkal kényelmetlenebb. Az ülések olyan keskenyek hogy félig lelógok róluk pedig átlag ember vagyok, a kerékjáratoknál kifejezetten keskenyek és beszorul a tömeg. Nem azt mondom hogy rosszak, de a Tatrák sem rosszabbak.


"Nem úgy volt, hogy lecserélik teljesen az egész parkot?"


Soha nem volt erről szó, arról volt szó, hogy minél több vonalat próbálnak akadálymentesíteni, lásd 1-3-17-19 villamosvonalak. Ennek megfelelően vannak elosztva.

2017. jan. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

"Én kérek elnézést, azt hittem, hogy dübörög a magyar gazdaság."


Pont annyira mint benned a józan ész...

2017. jan. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

A dübörög a gazdaság ironikus volt és viccnek volt szánva, teljes mértékben képben vagyok a jelen helyzetet illetően.

Elnézést, valóban tátra és nem ganz. Hogy miért szopás? Nem is igazán szopás, csak olyan lerobbant, szoci, balkáni hangulata lesz az embernek, amikor utazik rajta, a CAF meg azért azt az illúziót adja, hogy felnőttünk a nyugathoz, ami persze nyilván baromság. A 3-as metróról ne is beszéljünk, mindenféle díszlet felállítása nélkül lehetne a 3-as metró aluljárókban háborús filmet forgatni...Tudom, hogy voltak fejlesztések, én ezeket üdvözöltem is, csak a villamos sztori nem volt tiszta.

2017. jan. 6. 19:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!