Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Nektek melyik a kedvenc...

Nektek melyik a kedvenc budapesti metróvonalatok és miért?

Figyelt kérdés
2017. jan. 5. 21:10
1 2 3
 21/23 delusion válasza:
75%

Ugyan nem igazan klasszikus metro, de az 1-es.


- Nagyon gyorsan bent vagyok 14. kerbol a belvarosban.

- Lehet en vagyok szerencses, de nem igazan talalkozom rajta tomegnyomorral.

- Kisfoldalatti "illata".

- "Old school", mar amennyire ez ervnek minositheto. Ugy regi, hogy nem rossz szajizzel mondom azt, hogy regi. Egyes allomasok fantasztikusak.

- Oszinten, mikor, vagy inkabb milyen gyakran van vele problema?


Negyes metrot nem igazan hasznalom, nem tudok rola erdemben nyilatkozni.

2017. jan. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az a kedvencem, amelyik közlekedési szempontból a leghasznosabb általában, ez pedig a 3-as. A 4-esnek sem a már megépült nyomvonala nem megfelelő, sem a végállomásai nincsenek jó helyen, egy jó részén párhuzamosan fut a 2-es metróval. A 4-es metró egy óriási összegből megépült kihagyott lehetőség, hogy valami újat hozzanak Budapest közlekedési hálózatába. Az állomások, metrókocsik lehetnek szépek, modernek, de ezt nem tudja feledtetni sajnos. Az 5-ös metró egy igen hasznos metró lenne, ha egyszer megépülne, de sajnos épp ellenkező irányba tartunk: a csepeli HÉV-et megszüntetnék, a ráckeveit megrövidítenék.


Az a nagy igazság, hogy Budapesten jelenleg egyetlen épkézláb metró van hálózati szempontból, a 3-as. De még az sem épült ki teljesen (előrelátóbb városokban a metró kimegy az agglomerációba, nálunk peremkerületbe is elvétve). Viszont a jelenlegi félmillió körüli napi utasszáma jól illusztrálja, mekkora igény van jól megépített gyorsvasúti hálózatra.

2017. jan. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim válasza:
51%

Nekem a 2-es. Sajnálom, hogy senki másnak nem. Azzal utaztam legtöbbször, kedves emlékek fűznek hozzá. Az egyik legkorábban kimondott mondatom is ezt volt: "Ez az emkettesmetró a Déli pályaudvar felé."

Amikor én utazom rajta, nem is túlzsúfolt.

2023. júl. 27. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!