Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha full h***e vagyok a matekho...

Ha full h***e vagyok a matekhoz, attól lehetek erdei kisvasút vezető? Ilyen mozdony típusokra gondolok, hogy: MK48, vagy C-50 dízelmozdony. (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Féksúlyt ezeknél is kell számolni? És ha igen, akkor minek? Úgy is megáll a vonat nem? Egyáltalán vezetés közbe azt hogy tudja a vezető kiszámolni? Gondolom a gyakorlat az klassz meg minden, de a műszaki oktatásra is kíváncsi lennék.

2017. jan. 9. 15:50
 1/9 szhunipedellus válasza:
100%

Szerintem nincs olyan hogy full h***e!

Egy kicsit gyakorolni kell mindenkiből lehet az ami akar lenni!

Halgass a szívedre!

2017. jan. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Először is nem lehetsz full hülye.. másodszor: igen, lehetsz, de előbb résztveszelegy képzésen, ahol megtanítanak mindenre.


Nem te vagy az egyedüli, aki rémeket lát, ha meghallja a matek szót...van még néhány tízezer..


Jelentkezz a MÁV-hoz, aztán ott eligazítanak..A félelmeidről ne beszélj, mert előtte PÁV-ra küldenek úgyis...ha azon átmész(és miért ne mennél át), akkor már nézegetheted is vasárnaponként az uttörővasutat.


járj szerencsével

2017. jan. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Hogyne lehetnél. A matek egy összetett többféle tananyagból álló tantárgy. Aminek a 60%a nem szükséges.


Alapműveleteket ha tudod akkor már beljebb vagy+ egyéb műveleteket el kell sajátítani, gyxakorolni hogy el tudj indulni az életben. mozdonyvezető 2es matekkal is. A képzésen úgyis fel fognak készíteni, tőled függ hogy meg tudod e tanulni az adott tananyagot.

2017. jan. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm a biztatást és a tanácsot, lesz ami lesz, a másik álmom még a Villamosvezető valamelyik hátha összejön :)
2017. jan. 9. 16:34
 5/9 anonim ***** válasza:

"Úgyis megáll a vonat..." csak az a nem mindegy, hogy hol áll meg, az utasol a peronra tudnak leszállni, vagy 200 méterre az állomástól az árokba ugrálhatnak le, közben a felszállni szándékozók meg nyelvet lógatva futnak a pusztában álló vonat felé.

A vasútnál dolgozókat folyamatosan vizsgáztatják, a jegykiadótol a bakterig fél évente van valami vizsga, nem kivételek a mozdonyvezetők sem.

Nem matek felméröt kell írni, de matek nélkül nehéz állandóan megfelelni a felmérőkön.

2017. jan. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy a MÁV-nál elég kemények követelmények meg stb, de ha összejönne nekem a mozdonyvezető akkor max erdei kisvasútra gondolok elsősorban, mert ott egyszerűbb a vasúti pálya nincs pályaudvar meg stb, csak kisebb állomások meg az erdőben közlekedik, gondolom akkor erre a MÁV követelmények is érvényesek, hogy félévi vizsga, vagy max évente, de mivel ennek lehet kicsi az esélye így lehet a Villamosvezetés marad az elméleti fizikát gondolom könnyebb megtanulni mint egy féksúly számítást, de idővel kiderül, próbálkozni meg szabad max nem jön össze.
2017. jan. 9. 16:56
 7/9 anonim ***** válasza:

Fék százalékot számolnak nem féksúlyt, és nem menet közben hanem indulás előtt a vonat összeállításkor. Ehhez van táblázat a legkedvezőtlenebb terhelési szakaszokról. Már csak össze kell adni a fékezett kocsik számát, kiszámolni hány százalék a fékezett, és a táblázatból megnézheted, hogy mekkora a vonatnál alkalmazott legnagyobb sebesség.


Ez tök jól hangzik, de ugyanazon a szakaszon ugyanazzal az összeállítással ingázva nem kell minden indulás előtt számolgatni.

2017. jan. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az utasítások a lényegesebbek nem a matek :D
2017. jan. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 10 deka farhát ***** válasza:
Azért egy százalékszámítás nehogy már gondot okozzon! Csak a négy alapműveletet kell ismerni. Ha meg azt nem tudod összerakni fejben, hogy melyik értéket melyik másikkal kell szorozni vagy osztani és miért, akkor ez nem neked való pálya, mert elek szerint szövegértési nehézségeid is lehetnek... márpedig az utasítások szövege aztán nem egy könnyed esti novella...
2017. jan. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!