Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » MÁV büntetés befizetése?

MÁV büntetés befizetése?

Figyelt kérdés

Úgy történt az egész, hogy van egy kombinált bérletem, az iskolámtól a gyakorlati helyig, Pestig, ezek között pedig a lakhelyem. Pestre, a gyakorlati helyre ideiglenes diákigazolvány papírom van, az iskolához pedig kártyám.


Minap akadt, hogy az iskolától a lakhelyemig utaztam, és a kalauz a bérlet megtekintése után rögtön személyigazolványt, diákigazolványt, illetve lakcímkártyát kért. Odaadtam az ideiglenes diákomat, de mint kiderült, pár napja lejárt. Mondtam, hogy csak a lakhelyemig utazom, és megmutattam a rendes diákigazolványomat. Nem fogadta el, és kaptam egy 8250 forintos büntetést, de utólagos bemutatás esetén ez csak 1300 forint.

A papíron az szerepel, hogy ideiglenes diákigazolvány lejárt, de feltüntetve a lakhelyem, és az iskola helye van. Kérdem, ha pénztárnál szeretném bemutatással befizetni, elfogadják a kártyás diákigazolványomat? Ha nem, akkor elfogadják az utólag készített ideiglenes diákigazolványt? Tehát ha 10-én kaptam a büntetést, és a papír szerint 11-én készült, elfogadják?



2017. jan. 10. 18:31
 1/1 anonim válasza:
Nem.
2017. jan. 17. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!