Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mit lehet ellene tenni? 1.11...

Mit lehet ellene tenni? 1.11 euro buszjegy 8km-re!

Figyelt kérdés
Romániában élek(Partiumban) és a Cento Trans nevű cég hatalmas árakat kér el,próbálkoztunk már aláírásgyűjtéssel,hogy más cég jöjjön ki (város-falu közötti útvonal,ami csak 8 km összesen) egy buszjegy 5 lej(ron),a bérlet pedig 150lej fölött...nagyon drága,mit lehetne tenni ellene?*Még diákkedvezmény sincs.
2017. jan. 21. 10:36
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem unod még? Mert én igen, hogy időről időre felteszed ezt a kérdést!
2017. jan. 21. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
51%

MO.-n egy vonal jegy 380 ha jol tudom, ha a buszon veszed 450.

Ha egy megallot megyek vele akkor is.

Mi is gyujtsuk az alairast?

2017. jan. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%

Nagyon egyszerű: Nem kell igénybe venni a szolgáltatást, ha nem tetszik az ára. Járj autóval, motorral, biciklivel.

Vagy keress olyan munkahelyet, ami téríti az utazásod.


Egyébként az anyaországban sem sokkal olcsóbb, 250 Ft (3.7 lej) a 10 km-es jegy, a 10 km-es bérlet pedig 9580 Ft (140 lej)

2017. jan. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Hmm, hát a többi megyéhez képest ez bizony elég drága, de ha azt nézed, nem is olyan vészes.

Szatmár megyében például 8 lej 30 kilóméterre, a bérlet pedig 210 lej. Nyilván ha arányaiban nézed, akkor sok az 5 lej 8 kilóméterre. De ez nem ilyen egyszerűen működik: attól hogy rövid az út, még a buszt fenn kell tartani, sofőr kell rá, stb.

A másik dolog, hogy tudtommal a Cento Trans elég monopol helyzetben van Szilágy megyében, úgyhogy megtehetik. De legalább elég jó gépparkja van.

2017. jan. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A busz nem egy kötelező szolgáltatás. Ez a cég van, nekik ennyiért éri meg. Esetleg azért lehet alírást gyüjteni, hogy a város vagy az állam támogassa a társaságot. Diákkedvezmény is valószínűleg ezért nincs.


Persze nem kötelező busszal járni, van választás: Saját autó (többen összeállni, és együtt járni). 8 kilométeres távra még biciklis is simán belefér, esetleg elektormos bicikli vagy robogó.

2017. jan. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :) Igazatok van...Elnézést,de nem nyafogásnak/panaszkodásnak indult,hanem egy helyzetnek ,amin úgy gondolom jó lenne változtatni.Az együtt járni,Motorral,Kocsival való ingázáson én is gondolkoztam,mellesleg diák vagyok...*Ezt a kérdést még nem tettem fel-első kérdező.
2017. jan. 21. 15:04
 7/9 A kérdező kommentje:
Ha még van véleménye valakinek,nyugodtan írja meg.Fogadnám.
2017. jan. 21. 15:04
 8/9 anonim válasza:
ha többen vagytok diákok az nem játszik, hogy autóval valamelyik szülő reggelente bevigyen titeket. (esetleg egy már 18 éves jogsis diák)
2017. jan. 21. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Énis így gondoltam,tök jó lenne :)
2017. jan. 22. 00:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!