Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Megbüntettek VOLÁN buszon...

Megbüntettek VOLÁN buszon mert megkérdőjelezhető a diákigazolvány helyett kiállított igazolás érvényessége (pecsét + aláírás). Mit tegyek? Fizessek? Kivel történt már ilyen?

Figyelt kérdés

Az ellenőr azt mondta, hogy két lehetőségem van:


1. Befizetem a 8000 Ft pótdijat megváltom a teljes áru menetjegy árát (560 Ft), vagy

2. 15 napon belül meg kell küldjem a volán ügyfélszolgálatára emailben az "érvényes" diák igazolás másolatát. (az ellenőr azt mondta, hogy ez akár ennek a megkérdőjelezhető igazolásnak a másolata is lehet)


Kérdésem:

Ha elküldöm ugyanezen igazolást bescannalve, azon pont ugyanannyira megkérdőjelezhető a pecsét + aláirás érvényessége. Tehát ennek hitelessége érdekében ellenőrizheti-e a társaság az iskolai/- tanulói jogviszonyom érvényességét valami módon? És ha érvénytelennek itélik indulhat-e eljárás okirat hamisítás miatt? Mert ha igen, akkor jobb, ha nem kockázom...

Fizessem-e inkább ki a 8650 Ft-ot, vagy jó ha beküldöm ennek az igazolásnak a másolatát?


2017. jan. 28. 16:04
 1/4 Mosqu!to ***** válasza:
100%

Ha jól értem hamis a papír és már nem vagy tanulói jogviszonyban...Akkor szerintem fizesd be mindenképp,nehogy nagyobb cumi legyen!


Ha félre értettem és még tanulsz,akkor induljon meg az eljárás,hisz Te tanulsz!

2017. jan. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
63%
ez egy pofon egyszeru helyzet. ha van ERVENYES igazolasod, kuld el, ha nincs fizess. Vagy: szerezz be egy ervenyest az oktatasi intezmenyedtol, hogy te xyz naptol tanuloi/hallgatoi jogviszonyban allsz.
2017. jan. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 szántóvető ***** válasza:
kérj az iskolától papírt amelyben kijelentik hogy az általad említett igazolást ők állították ki ill a benne szereplő adatok a valóságnak megfelelőek.egyébként a jog az olyan hogy annak kell bizonyítania az igazát aki állít valamit.ebben az esetben a busztársaságnak kell bebizonyítania hogy az igazolás hamisítvány.szóval semmi esetre se fizess,l_faxt a seGükbe.
2017. jan. 28. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Most akkor mi a valós szituáció? Az igazolásod valódi? Ha igen, akkor kérj egy újat az iskoládtól, és az előzővel (jelenlegivel) együtt szkennelve küldd el nekik! Ebben az esetben megkérdezhetem, miért megkérdőjelezhető az érvényesség? Mi a gond vele? Ha nem valódi az igazolásod, akkor meg mit hisztizel? Jogos a büntetés.
2017. jan. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!