Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A diákigazolványommal nem...

A diákigazolványommal nem csak a lakóhely és a iskolám között vehetek ígénybe 50%-lékos buszjegyet? Győri vagyok és itt is tanulók, de szegedre kell mennem, ígénybe vehetem így is?

Figyelt kérdés

Valaki nem tudja véletlenül hogy a diåkigazolvånyt bårmelyik helyen igènybe tudom venni kedvezmènyes 50%-lèkos utazåsra (diåkjegyre?) Vagy csak kizårtan a lakòhely ès a suli között van ez a kedvezmènyes lehetősèg? Győri vagyok, de februår 22-èn muszåj leutaznom szegedre bìròsågi tårgyalåson rèszt venni (kötelező) csak azt nem tudom hogy lehet-e szegedre utazni ezzel a diåkìgazolvånnyal (ìgènybe vehetek-e fèlårat) ha győri vagyok. Nekem mår az ùj diåkigazolvånyom van nemzeti egysèges kårtyarendszer) nem a pedig a règi.... Egyébként busszal megyek. Ötletek? Olyan ìrjon aki tudja, beszòlògatni vågyok meg trollkodòk kèrem kimèljenek meg.

Előre is köszi a normális vålaszokat! :-)



2017. jan. 29. 22:52
 1/8 anonim ***** válasza:
A levelező diákkal van, hogy csak a suli és a lakhely között érvényes a kedvezmény a vonatra. Ha nem levelezős, akkor mindenre jó, a lényeg, hogy érvényes nappalis/estit diákigazolvány legyen.
2017. jan. 29. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen körülményes fogalmazást...


Nappalis vagy estis diákkal:

- 90%-os bérlet a lakóhely és az iskola között.

- 50%-os menetjegy bármely belföldi viszonylaton.

Levelezős diákkal:

- 50%-os bérlet a lakóhely és az iskola között.

2017. jan. 29. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, hülyeséget írtam,

Helyesbítek:

Levelezős diákkal: 50%-os menetjegyet a lakóhely és az iskola között. A bérletre nincs kedvezmény.

2017. jan. 29. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszi a választ! Azt elfelejtettem írni hogy esti tagozatra járok (gimi) nem bérletre gondoltam, hanem diákjegyre. Tehát akkor ígénybe vehetem távolsági kisalföld volán zrt-s buszon is? Vagy csak a lakhely és a sulim között érvényes az 50%-lék? Tehát győri vagyok, és győrből-szeged között 286 km. Tehát nem köt bele a sofőr hogy én győri vagyok és itt is tanulók? Tehát Magyarország egész területén mehetek 50%-lékkal, függetlenül attól hogy én győrbe tanulók stb? Egyébként érvényes a diákim. Köszi.
2017. jan. 30. 10:36
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg olvasd el a volán díjszabását:

[link]

2017. jan. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha tényleg esti tagozatra jársz, nem levelezőre (sokan keverik a kettőt), akkor igen, vehetsz bárhova 50 %-os jegyet.
2017. jan. 30. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Utolsó köszi a válasz!
2017. jan. 30. 14:07
 8/8 kisarpad999 válasza:

Buszjegy

Az üzenet szövege: Szia! Olvastam véletlenül a kérdésedet. Nem vagyok képben a diákigazolványokkal, viszont én is Szegedre megyek, ráadásul tárgyalásra és kocsival, úgyhogy leviszlek szívesen csak Pestig el kell jönnöd.

2017. febr. 13. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!