Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha buszmegállóban várva a...

Ha buszmegállóban várva a sofőr figyelmetlenségéből adódóan a busz simán elmegy a buszmegálló előtt és nem áll meg felvenni, ezért jár valami kompenzálás?

Figyelt kérdés
Sajnos Volánbusszal ez történt néhány napja, szerencsére nem lett komolyabb baj, mert a vonat pótolta, de jó lett volna megúszni a fél óra fagyoskodást. A Volánbusz vállal ezért bármi felelősséget, esetleg kompenzálásra számíthatok? Gondolom nem, nem találtam ilyesmit, de hátha valaki jártas az ügyben.

2017. febr. 15. 22:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Tegyél panaszt hivatalosan a volánbusznál. Ha jól tudom akkor kötelesek kompenzálni ilyen esetben, ha bizonyítani tudod azt is, hogy nem állt meg a busz, pedig ott álltál (ebben segíthet ha többen várakoztak ott veled, vagy ha a buszban van elöl kamera, mert enélkül a sofőr szava áll a tieddel szemben), másrészt bizonyítanod kell, hogy milyen károd fakadt belőle (lekéstél egy színházi előadást, elkéstél munkából, stb.)
2017. febr. 15. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Mindig jegyezd fel hasonló esetben a busz rendszámát, és tegyél panaszt. Hiszen te itt fizetsz egy szolgáltatásért, annak tudatában teszed ezt, hogy

1) jön a busz,

2) menetrendszerint teszi ezt, (természetesen az esetleges forgalmi akadályokat nem beleszámítva). Ha esetleg nem látott téged érdemes a jövőben, ha jön valahogyan észrevetetni magad. Nekem már volt olyan, hogy akkorát fékezett, mert nem látott először, hogy nem is állt be, és a 3. ajtó volt a táblánál. Persze ez egy normális sofőr volt.

2017. febr. 15. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
84%
A Volánbusz Üzletszabályzatát érdemes átolvasni, de tudomásom szerint nincs ilyen esetre kidolgozott kártérítési eljárás. Az biztos, hogy ha bizonyítható karos származott az esetből, azt legrosszabb esetben polgári peres úton érvényesítheted, de ez esetben is elég komoly jogi költségeket kell megelőlegezned.
2017. febr. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Azt hiszem, hagyom, szerencsére nem okozott nagyobb kárt egy fél órás késésnél, csak a jövőre nézve kérdeztem.


Egyébként a buszmegálló padján ültem, fehér kabátban, szóval jó, sötét volt, de ha fél szemmel odanéz, látott volna. Sajnos más nem volt ott, és a rendszámot sem láttam, szóval ezzel tényleg nem érdemes foglalkozni a jövőben.


De tényleg köszönöm!

2017. febr. 16. 20:16
 5/5 anonim ***** válasza:
70%
És amikor közeledett a busz, akkor felálltál és odaálltál a táblához, ugye? Mert ha csak nyugodtan üldögéltél, hogy majd felállsz, ha megáll a busz, akkor igazán hihette azt is a sofőr, hogy te nem szándékozol erre a buszra felszállni.
2017. febr. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!