Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ki utazhat 90%-os jeggyel/bérl...

Ki utazhat 90%-os jeggyel/bérlettel vonaton?

Figyelt kérdés

Egyetemre kezdtem járni, viszont ingázok, tehát napi összesen 2 órát utazok vonattal a lakóhelyem és a suli városa között. Most 50%-os diákbérlettel utazom, de hallottam valami olyat, hogy a lakóhely és a suli között 90%-os is igénybe vehető, csak nem tudom, hogy ez jegyre vagy bérletre vonatkozik?

Egyáltalán, hogy lehet igazolni, hogy én otthon lakom, és nem a koleszban? Vagy rossz az infó és ez nem így van?

A máv honlapja nálam elérhetetlen, így ott semmi infót nem találtam ezzel kapcsolatban.



2017. febr. 25. 12:50
 1/3 anonim ***** válasza:
6%

Nincs olyan, hogy 50%-os diákbérlet.-.-'

Csak 90%-os van, ami a diákoknak jár a tanintézet és a lakóhely között, de csak akkor, ha nappali, vagy esti tagozatos képzésen tanul.

Amúgy, ne haragudj, de biztos egyetemre jársz? Mert elég gáz, hogy még ennek sem tudtál magadtól normálisan utánanézni, mikor ott van pl. a Máv honlapja, ahol minden szépen és érthetően le van írva, ami alapján egy egyetemre járó diáknak illene eligazodni és nem ekkora bődületes hülyeségeket kérdezni, hogy hogyan tudod igazolni azt, hogy nem a koleszban van a lakóhelyed...

2017. febr. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha a Máv honlapja elérhetetlen, akkor pedig nézd meg a Gysev honlapját, ahol ugyanígy le vannak írva az igénybe vehető kedvezmények, amik szinte teljesen azonosak a Máv kedvezményeivel (csak néhány üzletpolitikai kedvezmény tér el, de a diákok utázása ugye nem az).
2017. febr. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nappalis diákok bármely viszonylatra válthatnak 50%-os jegyet, illetve a diákigazolványon feltüntetett lakhelyük és az iskolájuk székhelye között 90%-os kedvezménnyel válthatnak bérletet. Levelezősöknek csak a lakhely és az iskola székhelye között van 50%-os kedvezmény a jegyre. Semmilyen igazolás nem kell, az sem lenne baj, ha kollégiumban laknál, csak a diákigazolványon szereplő adatok számítanak.
2017. febr. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!