Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » [MÁV] Mit kell tudni a vontató...

[MÁV] Mit kell tudni a vontatómotorokról, szinkron, aszinkron motorokról, szellőzőmotorokról, generátorról stb egy villamos járműszerelőnek?

Figyelt kérdés
Minden érdekel a témával kapcsolatban!

#motor #vonat #MÁV #vasút #generátor #mozdony #szinkron motor #vontatómotor #szellőző motor
2017. márc. 7. 18:10
 1/5 mantis religiosa ***** válasza:
A vasúti vontatómotorok elvi felépitésében nincs eltérés más motorokhoz képest. Az eltérés a méretezésükben és a nyomatékátadás módjában van. Minden mozdonytipusnál vannak egyedi kialakitások, de ezek részletezése elég hosszú lenne. Munkavállalóként érdekel, vagy csak szakmai kiváncsiság?
2017. márc. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Munkavállalóként érdekel. :) Vontatómotor ügyben a V43 és V63 mozdonyok érdekelnek csak. Az-az az SW és TC motor.
2017. márc. 7. 19:10
 3/5 mantis religiosa ***** válasza:

V43 esetében a monomotoros/csőtengelyes hajtás,( Jacquemin-hajtás), ami érdekessé teszi az egészet, ha rákeresel ezekre a címszavakra, amiket leírtam, mindent megtudhatsz, bár a szerelés részében nem vagyok járatos. Ha elhelyezkedsz adott vontatási telepen, akkor az elején lesz betanuló időszak, amikor csak " idősebb " villanyszerelő mellett/felügyeletével végezhetsz munkát, fokozatos önállósodás mellett.


V63 egy egyszerü, vegyesgerjesztésü,( külső-soros) egyenáramu motor, ahol a fogaskerekes/fogaskoszorus hajtás, és a marokcsapágyas részek érdekesek. Ennél a tipusnál a tirisztoros gerjesztésszabályozás a lelke az egésznek.


A gyakorlatban úgyis hamar megismered majd ezeket a dolgokat, aztán kiderül, mennyire nyerte el a tetszésed. Szinte minden műhelyben jó volt a csapat, ahol tanulóként megfordultam. Ha látják, hogy érdeklődő a hozzáállásod, segiteni fognak majd.

2017. márc. 8. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mit kell tudni egy villamos járműszerelőnek a motorokról?

Gyakorlatilag mindent, b/szki, mégis mit gondoltál?

2017. márc. 8. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem akarom annyira részletezni a dolgot, ahhoz hogy egyáltalán eljussak a gyakorlatig tudnom kellene róla. Tehát addig nem várhat, hogy majd gyakorlaton megtudom. Vizsgázni fogok belőle. Ezért kellene róla anyag. Kérhetnék helyileg is segítséget, de nekem leírva kell az anyag, ha nekem szóban magyarazzak nagyon nehezen értem meg és a felét nem jegyzem meg. Írásban kellene anyag. Lehetőleg saját magam akarom megoldani, nem akarok kérni helyileg segítséget.
2017. márc. 8. 13:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!