Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mennyire megbízható a 100a...

Mennyire megbízható a 100a vasútvonal (Kőbánya alsó és a Nyugati pályaudvar között)? Nagyon gyakoriak a késések?

Figyelt kérdés
Az új munkahelyem a Nyugati közelében van, ennélfogva alapvetően a vasúti közlekedés lenne a legkézenfekvőbb Kőbánya felől. Nem ismerem túlságosan azt a vonalat, de a MÁV-ból kiindulva kissé tartok tőle. Mik a tapasztalataitok? Gyakoriak a késések Kőbánya alsó és a Nyugati között?
2017. márc. 12. 20:30
 1/7 anonim válasza:
34%
Én kilences busszal mennék..:D
2017. márc. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát a 9-es busz csúcsidőben még talán a MÁV-nál is rosszabb, a Baross utca annyira be tud dugulni, hogy nagyon gyakoriak a késések, arról nem is beszélve, hogy milyen emberek használják...
2017. márc. 12. 20:39
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A metró miért nem opció?
2017. márc. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Természetesen az is opció, de lassabb, mint az Elvira szerinti 12 perces vasúti menetidő. A kérdés azért született, hogy megtudjam: csak a mesében létezik ez a 12 perc, vagy a valóságban is relatíve jól tudják tartani a menetrendet a vonatok.
2017. márc. 12. 20:53
 5/7 anonim ***** válasza:
85%
Ne haragudj, ezt nem tudom akkor.
2017. márc. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
41%

Reggel elég sok vonat van, ha teljesen szét is van csúszva az egész, akkor is 15-20 perc alatt csak jön valami. Tehát valószínűleg még így is megéri. Pláne, hogy kellemesebb környezet, mint a Józsefvároson keresztülvergődni, vagy a metrón tolongani. A vonat meg a Kökitől befelé már úgyis üres. Persze az úgy szokott lenni, hogy jön egy vonat, és a kalauz se tudja megmondani, hogy az most az-e, vagy az eggyel korábbi. Én úgy jártam ki éveken keresztül óránkénti vonathoz, hogy random kimentem, amikor elkészültem. Úgyse lehetett tudni, mikor jön. Elkezdtek szétcsúszni a menetrenddel, késő délutánra már az volt, hogy jött a vonat pontosan, igaz, hogy az az egy órával korábbi szerelvény volt még. De minden vonat be fog futni valamikor, mert futáskilóméterre adják az úniós támogatást, és az persze kell nekik. A Nyugatit éjfélkor zárják, rendszerint éjjel 2-kor még futnak be a késett személyvonatok, ilyenkor kulccsal szoktak kiengedni minket a sárgaruhások.


Én azt mondom, felnézel oda, ha rendben jön a vonat, persze, hogy azzal mész, de ha nem nagyon akaródzik jönni, mész vissza a 9-es buszhoz. A MÁV-ra építeni nem lehet. Akinek olyan a munkahelye, hogy percre pontosan ott kell lenni, különben agyonütik, annál a vasút nem fog működni. Akinek 10 perc késés mindössze 10 perc délutáni tovább maradást eredményez, annak viszont érdemes vonatozni.


Én már egy ideje nem nagyon járok vonattal, hál istennek, elvileg sokat javítottak azóta a menetrend betartásán, persze az utazási körülményeket meg vállalhatalanul tönkretették az ülésszámnyírbálásokkal, stb.


Természetesen a késést nem a Kőbánya-Nyugati szakaszon szedik össze, hanem lehet, hogy amikor Ceglédről indulni kéne, még meg se jött oda a szerelvény, mert valahol máshol teljesít éppen, és hasonlók. A lajosmizsei vonatokkal meg ne is számolj, azok csak az elméleti menetrenben léteznek. Egy vonat valahol megfeneklik az egyvágányon, mondjuk páros napokon, oda-vissza leáll aznapra az egész mindenség. Be se fogják mondani, hogy nem jön, mert az úgy természetes. A fővonalon meg ha késik a gyorsvonat - mi sem természetesebb, a személyvonatot félrenyomják valamelyik kitérővágányra 10-12 percre, hogy előzhető legyen.

2017. márc. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jól használható szerintem, mert valós időben látod, ha van késés. Szerintem ha arra a 12 perc menetidőre rászámolsz 5 perc tartalékot, jó vagy.
2017. márc. 13. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!