Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Kinek hogy tetszik az új metró?

Kinek hogy tetszik az új metró?

Figyelt kérdés
2017. márc. 20. 18:32
 1/8 anonim ***** válasza:
49%
Trágya. De tényleg.
2017. márc. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Beviz Elek ***** válasza:
64%
Kép?
2017. márc. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Utaztam rajta, de majdnem olyan érzésem volt, mintha a M4-essel utaznék: semmi extra, különbség. Na jó, azért van:

1, az ajtó lassan nyit (talán biztonsági okokból); 2, a gyorsulása egyenletesebb, mint az M4-nek; 3, a motor kissé hangos, és 4, a fék nem nyikorog ugyan, de bizonyos mértékű zajossága megmaradt a szerelvény vázának;

5, ami hiányzik, az állandó fújtatás:(.

2017. márc. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
49%
Ha erre a hármas felújított csodára gondolsz, kívül, látványra valóban szép, de szerintem semmivel sem jobb, majd néhány év múlva tuti ezekkel is lesznek gondok. Alapból felújított már 30-40 évet kiszolgált gépekről van szó. Oké hogy szinte mindent kicseréltek, de az alapja biztos a régi újra festve meg lakatolva, az egyszer tuti szét fog hullani, meg szerintem az új motorja sem fogja évtizedekig kibírni.
2017. márc. 21. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Fatal_3rror_ ***** válasza:
100%

Bár az újjal még nem utaztam, de kíváncsi leszek milyen egy "igazi nyugati" Alstom után.


Utóbbi például nagyon simán fut (leszámítva a gyorsítást, de az sem zavaró), nem zötykölődik, és gyakorlatilag alig hallható, kellemes búgós kis hangja is van, simán lehet rajta beszélgetni, telefonálni normál hangon.


Bár én a régi metrót is szerettem. Igazi "retró". Fújtat, csattog, sziszeg, zörög, zakatol, billeg. Ráadásul azt mondom, belülről teljesen jól ki volt alakítva, nekem tetszett a (mű)bőr egybe ülés, a kapaszkodók is jó helyen voltak.


Aztán amúgy meg szerintem tökre mindegy, mind a régi mind az új dolgoknak megvan a varázsa, a többségnek meg soha sem fog tetszeni az ami van. Ugyanaz megy mint anno a buszokkal, jajj de jó volt az Ikarus, jajj de szarok az újak. Aztán már azon ment a sírás hogy miért van még Ikarus. Ugyanaz lesz itt is :D


Kedvemcem, hogy valaki még most is a Combino villamossal jött, hogy kíváncsi az meddig fogja bírni meg az Alstom...aztán a Combinokat is ahogy szidták, úgy megszokták és 10+ éve hajtva vannak világ egyik legforgalmasabb villamos vonalán.


Illesztéseket meg belsőt szokták kritizálni, de igazából a Nyugati típusokon is látok batár hézagokat, hatalmas műanyag elemeket, amik vagy 10 utasnyi helyet vesznek el 1-1 szekcióból.

2017. márc. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Fatal_3rror_ ***** válasza:
100%

Amúgy én arra lennék kíváncsi, aki utazott vele, az hogy látja, mennyire lehet elférni az osztott üléseken?


Mert nekem ez a bajom akár a CAF villamosokkal, akár az Alstom ülésekkel, hogy mintha a tervezésnél kifelejtették volna az emberek kezeit :D

2017. márc. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Egész szélesek az ülések élőben,képekről én is azt mondtam hogy ez elég rossz döntés volt. Bár most is annak tartom, a régi padok sokkal jobbak voltak.
2017. márc. 22. 13:06
 8/8 Fatal_3rror_ ***** válasza:
100%

Na időközben felkerültem rá.


Hát megértem azokat akik az összeszerelés minőségén akadnak fenn. Építőipari cégként ha így kiviteleznénk valamit akkor a büdös életben nem lenne munkánk :D És itt nem azzal van a baj hogy "szélesek" az illesztések, hanem az egyenetlenség, egyik helyen passzentos, 5 centire tőle meg befér az ujjam is.


De amúgy:

- Hiányoznak nagyon a lengő kapaszkodók.

- Kicsit csendesebb mint a régi de továbbra is relatív zajos.

- Baromi lassú az ajtónyitás, de tényleg.

- Alapvetően jó belső elrendezés.

2017. márc. 24. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!