Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Veszprémben miért nincs 9-es,...

Veszprémben miért nincs 9-es, meg 14,15,16 és 17-es busz? Nem is volt?

Figyelt kérdés
Érdekes, nem?

#tömegközlekedés #veszprémi buszok
2017. márc. 24. 17:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
88%
Pesten se sorban vannak a buszok számai (1,2,3,4-es busz nincs is,igaz volt de már nincs) és több helyen is lyukas a lista.
2017. márc. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
88%
Sehol nem veszik sorba a számokat, teljesen más logika alapján működik a dolog.
2017. márc. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Veszprémben a jelenlegi menetrend első verzióját a 90-es évek közepén alkották meg (korábban pl. volt 14-es). Akkor sorba számozták a járatokat: 1-12-ig a belterületi járatok, 21-23 a külterületi járatok, 31-től a céljáratok. Aztán - gondolom - ezt a rendszert kezdték módosítgatni, a 9-es ezek szerint megszűnt, az új járatokat meg már nem sorban számozták be.
2017. márc. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm, eddieboy!


Ha megkérdezhetem, hol járt a 9-es? Kb. csak.

2017. márc. 24. 21:25
 5/17 anonim ***** válasza:
Vámosi úti forduló - Jutaspuszta, 1992-2011 között járt
2017. márc. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2017. márc. 24. 22:03
 7/17 anonim ***** válasza:
Az én emlékeim szerint 1995-ben vezették be a mostani vonalhálózat alapját, talán májusban. Akkor még volt két A jelzésű járat is (2A, 8A), valamint a 30 fölötti járatok száma után volt egy C betűjelzés (céljárat). Fél vagy egy év után hajtották végre az első változtatásokat a kezdeti tapasztalatok alapján: néhány járat útvonala megváltozott, ekkor szűnt meg
2017. márc. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
...ekkor szűnt meg a két A jelzésű járat, és lett helyettük 12-és és 13-as. A 9-es ekkor hosszabbodott a Vámosi utig, mert korábban a Színház volt a belső végállomása. Utána sok évig ez a rendszer élt.
2017. márc. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Nagyon jó, kösz.
2017. márc. 25. 16:46
 10/17 anonim ***** válasza:

Látom, érdekel a téma, írok még néhány érdekességet: A 9-es eleve érdekes járat volt, mert külső városrészbe járt, Jutaspusztára, mégsem a 20-as számcsoportba volt sorolva, a menetrendje is inkább helyközihez volt hasonló (nem volt ütemes), ahogy nézem, most minden 2. 1-es busz tesz kitérőt Jutaspusztára helyette. Volt 21-es busz is, de már nem emlékszem, hova járt, látom, az már nincsen.

Viszont nem volt 24-26-os, csak 23-as, aminek az érdekessége, hogy egyedüliként nem változott a száma, az 1995 előtti menetrendben is 23-as volt a száma. Kádártára az első változtatáskor vezettek be betétjáratot, aminek a száma akkor még nem 24-es volt, hanem 23K.

A 30 fölötti buszok viszont többen voltak régen, és mint írtam, volt egy C jelzésük is, 31C-től 38C-ig voltak számozva. Az utolsó kettőt később vezették be, eredetileg 31-36C volt csak. A 37C és 38C a Valeo gyárhoz közlekedett, a 37C érdekessége, hogy a többivel ellentétben rendszeres járat volt ütemes menetrenddel, gyakorlatilag a 3-as útvonalán közlekedett annyi különbséggel, hogy a végén a Valeo volt a végállomása, nem a Bakony Művek. Ahogy a mostani menetrendet nézem, most néhány 3-as tér be a Valeohoz, de csak műszakváltáskor, nincs már oda ütemes menetrend.

Később a 90-es évek vége felé még annyi változtatás történt, hogy a nyári szünetben csökkentették a munkanap közlekedő járatok számát, az 1-est pedig le is rövidítették, olyankor nem járt teljesen körbe. Ahogy nézem a mostani menetrendet, ez a rendszer szerencsére már megszűnt.

Aztán én 2001-ben eljöttem Veszprémből, az azóta történt változásokról már nem tudok semmit, de most, hogy megnéztem a menetrendet, az 50-es busz az azért ledöbbentett. :-)

2017. márc. 31. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!