Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Igazoltattak a metrónál volt...

Karolin98765 kérdése:

Igazoltattak a metrónál volt nálam bérlet csak az a baj hogy a testvérem lakcimével vettem meg. Megbüntettek mert nem volt igazolványom, kiirták az adataimat az útlevelemből, azt mondták 2000ft ha befizetem 5 napon belül. De igy hogy lehet befizetni?

Figyelt kérdés
2017. ápr. 11. 20:57
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Kutya legyek, ha értem.

A lakcímével hogy vettél bérletet? És egyáltalán miért a testvéredével?

Személyivel, útlevéllel, jogosítvánnyal vagy bérletigazolvánnyal vásárolható bérlet, mármint annak a sorszámát kell ráírni.


Írd le, hogy pontosan milyen bérleted van és milyen azonosító van rányomtatva.

2017. ápr. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Nos. Ha a bérleten nem a te igazolványod száma volt, akkor nem 2000 Ft a büntetés?", hanem 8000 Ft, ha pár napon belül befizeted és minimum 16000 Ft ha azon túl fizetsz.
2017. ápr. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
A tesóm személyiével vettem mivel nekem nincs,külföldi vagyok.Csak szeretném tudni hogy neki kell-e ezt befizetni mivel az ő száma van rajta,lesz-e ebből problémája?
2017. ápr. 11. 22:24
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Drága! A Budapest Bérlethez mikor kell lakcím?

Bérletigazolvány, személyi vagy jogsi társítható vele.

Ha van érvényes bérleted, de nem tudod felmutatni, akkor pótlólagos bemutatás esetén 2000 Ft a pótdíj.

Egyébként pedig 16 ezer forint. Helyszínen, vagy két napon belül befizetve 8000 Ft.

2017. ápr. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Nos, olvasva a viszontválaszodat.

Jelenleg a következő a helyzet:

- a tesódnak van egy (vagy több?) bérlete.

- neked meg nincs.

Ennyit.

Ha te a tesód személyi igazolványának a számát használtad, akkor azt ő jogszerűen használhatja, érvényes és szabályos. Te meg sehogy.

2017. ápr. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Ezt megszívtad. Máskor magadnak vegyél bérletet, ne a tesódnak. Külföldi személyivel, útlevéllel is vehettél volna bérletet.

Menj be az akácfába (vagy valamelyik ügyfélközpontba), két napon belül befizetheted a helyszíni bírságot: 8000 Ft-ot. Ha nem sikerül 2 napon belül, akkor 16000 lesz.


[link]

2017. ápr. 11. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
De ha én kaptam vele büntetés ugy mintha az enyém lenne,mert nem mondtam meg hogy nem az enyém csak azt mondtam hogy nincs nálam az igazolványom.akkor neki ezt a büntetést be kell e fizetni?
2017. ápr. 11. 22:47
 8/20 anonim ***** válasza:

A TE adataidat írták fel. ("kiirták az adataimat az útlevelemből")

Rajtad fogják behajtani a büntetést.


Ha bemutatni akarod a bérletet, ahhoz kellenek a TE papírjaid és a TE bérleted.

Mivel NEKED nincs bérleted (mert nem egyezik a szám a te papírjaidon lévővel, így az nem a tiéd), ezért nem mutathatod be.


Lehet, hogy a külföldi lakcímmel nem tudnak mit kezdeni, de inkább fizesd be a rongyos 8000-t az a biztos.

2017. ápr. 11. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
És ha nem fizetném be? A tesómnak ebből nem lenne problémája? Ugy olvastam hogy a birságok egy idő után elavulnak.
2017. ápr. 11. 23:01
 10/20 anonim ***** válasza:
elévülnek, de ez már régen nincs így...vagyis jogilag így van, de nem fogják hagyni, hogy elévüljön...szóval jobban jársz, ha befizeted.
2017. ápr. 11. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!