Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Angol gőzösöknél ronggyal...

Angol gőzösöknél ronggyal fogott szabályzó?

Figyelt kérdés

Sokat nézegettem angol gőzösökről videókat a neten. Viszont feltűnt egy apróság. Mindig egy darab ronggyal fogják meg a szabályzót. Ami a fa burkolatot tekintve nem lehet forró, szóval ilyen tekintetben nem hiszem, hogy indokolt lenne a rongy. Olajos, piszkos szintén nem valószínű, meg amúgy is van bőven ott más amin van olaj és szénpor.


Mi a titka ennek, vagy csak valami megszokás?



2017. ápr. 21. 21:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Munkabiztonsági előírás, gondolom.
2017. ápr. 22. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egy 40-50 fokos fémet szívesen fogdosnál? Ez még a fát nem károsítja. Téged már igen.
2017. ápr. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Fa van a fém karon. Gondolom pont azért mert az nem melegszik át annyira.
2017. ápr. 22. 13:00
 4/6 anonim ***** válasza:
Akkor nem tudom
2017. ápr. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egy-két videót megnézve, szerintem a fogantyúk nyelein nincs fa markolat, az is fémből van, de nehéz pontosan megállapítani. Nyáron tervben van látogatás valamely gőzös skanzenbe, vagy többe is, esküszöm utánajárok és rákérdezek.
2017. ápr. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi. :)
2017. ápr. 24. 13:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!