Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A v43 villanymozdonyon, miért...

A v43 villanymozdonyon, miért két féle áramszedő van?

Figyelt kérdés

Sok v 43-ason olyan van amilyen a v63 ,traxx,tauruson van,viszont van olyan szili amin olyan szedő van mint a régi villamosokon.

Sőt,már olyat is láttam,hogy egy v43 mozdonyon az egyik oldalán ilyen,a másik oldalán másmilyen van,de ez nagyon ritka.


V63 -on is láttam már olyan áramszedőt mint a régi villamosokon de az is nagyon ritka.


V43-ról kérdezem konkrétan.


Ez direkt van így? Számít ez valamit,hogy egyiken ilyen van másikon meg másmilyen van amelyiken meg vegyes?



2017. máj. 8. 19:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy ha cserélni kell, mi van éppen raktáron!
2017. máj. 8. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%
Eleinte a teljes áramszedőt használták, utána álltak át a félpantográfra a V43 2xxx (ma már 432) sorozat építésekor. Egyébként semmi rendszer nincs benne, hogy mikor melyiket használják, azt dobják fel a mozdonyra, ami épp van raktáron.
2017. máj. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem találom a cikket, de anno akartak a légellenálassal jatszani... kedvező legellenálast akartak kihozni.... nem találoma cikket...
2017. máj. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
87%
Eredetileg ollós szedője volt mindnek, aztán felújításkor sok félpantográfot kapott, aztán azóta keverednek, mikor éppen milyet találnak, így lehet vegyes is.
2017. máj. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
87%

Itt egy cikk a Szilikről, alapvetően a színezésről, de az áramszedőket is említik: [link]

Én is azt hittem, hogy a 2xxx sorozat kapott először félpantográfot, de itt azt írják, hogy sok ezres is kapott főjavításkor.

2017. máj. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Néztem is képeket most oldalakon,van egy 366 szili amire fordítva rakták fel,azon egyébként az újabb fajta van csak fordítva felrakva.

Nincs az a veszély benne,hogy könnyebben letörhet ,hogy ennek a 366 -nak fordítva van fent?


Egyébként gyakori sajnos az áramszedő törések,valamielyik nap pont Rákos állomáson egy mozdonynak letörött a szedője,leszakította a felsővezetéket is és emiatt késtek a Békéscsabai,Miskoci vonalon a vonatok 60-120 perceket egész nap.

2017. máj. 8. 20:17
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A törés esélye nem függ az iránytól szerintem. Mostanában van egy villamos is Budapesten, amire fordítva rakták fel a szedőt kísérletképpen.
2017. máj. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mára valójában nincs különösebb rendszer közöttük. Ami épp készleten van, azt használják fel.
2017. máj. 9. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!