Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha utazom Magyarországról...

Ha utazom Magyarországról Nagyváradra akkor mikor kell felmutatnom a személyigazolványom meg egyáltalán miket kell felmutatnom? 17 évesen is mehetek, úgy hogy 2-3 hónap múlva leszek 18?

Figyelt kérdés
2017. jún. 17. 14:40
 1/5 anonim ***** válasza:
78%
Menni mehetsz, személyit határnál kell felmutatnod, és ha jól tudom, ha egyedül mész, akkor kell a szülők beleegyezése. Azt a papírt is kérik. Ha valamelyik szülőd tart veled, akkor a másiknak is kell a beleegyezése, hogy elengedett. Ha mindkettővel mész, akkor semmi probléma nem akadhat, csak a személyit kérik abban az esetben. Az engedélyt Magyarországon nem tudom, hol lehet megcsináltatni. Nézz szét kicsit az interneten.
2017. jún. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De ha pl autóval is megyek Romániába oylan személlyel aki román állampolgár akkor sem kell semmi szülői beleegyezés.
2017. jún. 17. 14:49
 3/5 anonim ***** válasza:
78%
Én úgy tudom, kell, hiába román az illető. Nem vagy még nagykorú, és ezért kérik. Én egyszer 16 évesen mentem Romániából Magyarországra, kellett mindkét szülőm beleegyezése.
2017. jún. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A konzuli tájékoztató, kiskorú kiutazó esetén, javasolja mindkét szülő írásos hozzájáruló nyilatkozatát.

(Kiskorú, aki nem töltötte be a 18. életévét. Ha közel van hozzá, attól még kiskorú.)

[link]


A konzuli tájékoztató teljes szövege: [link]

Itt elolvasható az is, hogy elegendő kártyaformájú érvényes személyazonosító igazolvány felmutatása.

2017. jún. 17. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek a válaszát :)
2017. jún. 17. 23:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!