Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Most fogok Budapestre költözni...

Most fogok Budapestre költözni és nincs semmi helyismeretem. Hogy fogom magam feltalálni? Mennyire bonyolult a tömegközlekedés?

Figyelt kérdés

2017. jún. 25. 18:24
 1/5 Beviz Elek ***** válasza:
100%

Ma már úgyis folyamatosan megy a facebook, tehát az embernek szüksége van mobilnetre. Ha az van, akkor a guglimaps segítségével bárhová, bármivel eljutsz. Leírod a tenyeredre/papírra a címet és sosem fogsz elveszni.


Ahogy fokozatosan tanulod a helyet, egyre több lehetőséget fogsz tudni, egyre kevesebb segítség kell.

2017. jún. 25. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Amikor menned kell valahova, nézd meg útvonaltervezőben.

Én is vidékről kerültem fel. Először azt sem tudtam, merre vagyok arccal, de hamar megismertem a várost. Először a metrókat szokta megismerni az ember, az könnyebb, aztán a villamosokat, buszt, trolit.

én azt is csináltam, hogy felszálltam a metróra, minden megállóban leszálltam, felmentem körülnézni, hogy mi van ott.

2017. jún. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2017. jún. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Az arcodba van tolva minden információ. Minden megállóban van menetrend, rajta a megállók listájával. Ha nagyon elvesztél, keress olyan megàllót a listában, aminek a neve mögött ott az M vagy a H betű, ezek metró- vagy HÉV (elővárosi vasút) állomást rövidítenek. Ezeken már találsz kifüggesztett térképet is. De hálózati térképet bàrmely BKK ügyfélponton is beszerezhetsz magadnak tök ingyen. A járműveken automatikus a hangbemondás és általában ki is van írva legalább néhány következő megálló, meg persze a végállomás mindig.

Nagyon hasznos a BKK.hu oldal, ajánlom alapos tanulmányozását, szànj rá 1-2 óràt.


Aztán ha van egy kis időd, töltsd el felfedezéssel, szállj fel random felszíni jàratokra (a metróról úgysem látsz semmit, elég ha tudod nagyjából milyen csomópontokat érintenek az egyes metróvonalak).

2017. jún. 26. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem túl bonyolult, de erngeteg járat van. Mindenképp töltsd le a BKK futárt, az segít. Érdemes figyelni a gyorsjáratokra, nehogy túlvigyenek. (..E jelzésűek, pl. 7E 8E 133E), m etróban győződj meg, hogy jó irányba megy a szerelvény (azaz, hogy arra, amerre te is szeretnél), ez főleg a 2-es 3-as metró esetében fontos! Aluljárókban viszont könnyű eltévedni. Kedvicsánló:


https://www.youtube.com/watch?v=IHhun3vPX4M

2017. júl. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!