Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért nem hosszabbítják meg a...

Miért nem hosszabbítják meg a kék metrót a Liszt Ferenc repülőtérig?

Figyelt kérdés
Szerintem lenne rá igény.

2017. jún. 27. 16:03
 1/8 anonim válasza:
77%

Mert kell a focistáknak a több miliárd támogatás.

Meg az Országházban a sok zsebre játszás..így nincs miből.

Egészségügy közlekedés stb arra minek..

Amugy kökiről megy busz... Oda meg elvisz a metró.

2017. jún. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%

Mert még nem jöttek rá, hogy metróépítésből sokkal többet lehet zsebrevágni, mint stadionépítésből.


Amint ez meglesz, hidd el, nem csak Ferihegyre megy ki a metró, de valószínűleg Felcsútról az összes stadionig kiépül...

2017. jún. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%
Mert van felszíni kötött pályás.
2017. jún. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
80%
Szerinted. A közlekedésmérnökök szerint pedig nem. Metrót oda érdemes építeni, ahol kb 10000 utas van irányonként egy csúcsórában. Ferihegy most 2-3000 utast tud. Ez önmagában kevés. Kérdés tehát , honnan kerítsünk rá utast. Pestszentlőrinc szinte végig kertváros, sűrűn lakott részei pedig nem egy tengelyre esnek, kanyaroghat a metró jó sokat a kertek alatt. Elveszik az időelőny. Vagy persze mondhatjuk azt is, hogy járjon 20-30 percenként, de akkor meg ugyancsak nagyobb lesz a mainál az átlagos utazási idő.
2017. jún. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
82%

Négyes, az érveléseddel az a baj, hogy... hogy... hogy érvelsz.


Mert hát nézzük csak: hova kell 20-30-40 ezres stadion? Ahol ki van használva. Hova kell kisvasút? Ahol ki van használva. Na oszt hol vannak ezek? Hát nem ott, ahol ki vannak használva. Tehát ha a jelenlegi magyar rögvalóságot nézzük, akkor a legkevésbé sem számít, mire van igény, mi lenne kihasználva. Ez ma Magyarisztánban nem szempont.

2017. jún. 27. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Koplárovics Béci ***** válasza:
48%
Bocs, hogy beleszólok kedves #5, de hol írta a #4, hogy a stadionok jól? Szerinted azért, mert egy kérdésben más véleményen van, mint te, akkor másban is? Mert én pl a válasza minden egyes szavával egyetértek. Ugyanakkor azzal is, hogy fölöslegesek Magyarországra ekkora stadionok. Pedig focizok, és szívesen járok meccsekre a játékosok teljesítménye ellenére is. Most akkor én a szemedben fideszbirka, sorosbérenc, vagy náci vagyok? Mert szerintem semmi más, csak gondolkodó ember, aki nem egy pártot, mégcsak nem is egy irányzatot követ vagy simán csak gyűlöl, hanem vannak saját, sokszor egyedi gondolatai. És sajnálom, hogy százból egy ilyen ember van. Egy szebb ország is lehetne. Igen, egoista barom az biztosan vagyok.
2017. jún. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
56%

Te Bélám, neked nem kéne a focinál maradni?


Hasonlat. Példa. Hadd ne kelljen már a szádba rágnom. Na jó, a futballisták sosem az eszükről voltak híresek, úgyhogy kifejtem.


A négyes - egyébként teljesen világosan és érthetően - arra próbált ÉSZÉRVEKKEL rávilágítani, hogy oda ÉRDEMES építeni valamit (például metrót), ahol igény van rá, ahol ki lenne használva.


Én pedig - szerintem szintén világosan és érthetően, PÉLDÁKKAL MEGTÁMOGATVA - arra próbáltam rávilágítani, hogy a négyes által használt észérveknek Magyarisztánban nincs létjogosultságuk. Más szavakkal, hoyg ma Magyarországon nem számítanak az érvek, a kihasználtság.


Érted? Vagy leírjam mégegyszer, lassabban?


"Most akkor én a szemedben fideszbirka, sorosbérenc, vagy náci vagyok?"

Nem kell egyből lemenni a pártpropaganda szintjére. Elég lenne megpróbálni értelmezni, amit írok.

2017. jún. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
67%
Ahogy valaki írta, van felszíni kötöttpályás, megy vonat a reptérre, plusz ott a 200E busz, meg most lesz a 100E speciális reptér busz.
2017. jún. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!