Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » V43-as mozdonyból van még...

V43-as mozdonyból van még egyáltalán olyan ami nem "négylámpás"?

Figyelt kérdés

A v43-as mozdonyoknak mióta V6-os felújítási munkálatokon átestek a lenti két oldali lámpánál mindkettőnél a belső oldalba szereltek vörös lámpát ami kisebb mint a mellette lévő sima fehér fényszóró. Hogy is írjam,hogy értsétek,a lenti két oldali lámpa mellett van vörös lámpa is,azelőtt csak úgy lehetett megoldani,hogy vörös legyen,ha vörös átlátszó tárcsát raktak elé,de ez csak amikor gépmenetben ment akkor alkalmazták a hátsó lámpán mindig. De v6 felújítás után tettek mindegyiknek ilyen lámpát fel.

Erre Debrecen környékén úgy nevezik az ilyen v43-sokat,hogy "négylámpás".


Ezelőtt 20 évvel még egyetlenegy v43-as mozdonyon sem volt vörös lámpa. De mára már mindegyiken látok.


Viszont az érdekel,hogy van még olyan v43-as amin nincs ilyen vörös lámpa felszerelve,hanem csak az a hagyományos fehér fényszórók vannak?

Ha van,akkor kevés vagy van sok,kb. hány darab?


Kérdeztem egy mozdonyvezető barátomat,de ő nem tudta megmondani,hogy van -e még ilyen.



2017. jún. 28. 17:06
 1/3 anonim ***** válasza:

1001, 1074, 1059, illetve amennyire tudom a Gysev összes gépe még klasszikus lámpákkal van szerelve.

Előbbi 3 biztos, hogy ilyen, illetve a Gysev gépek között is van, de lehet mind az.


Szilivel nem sűrűn járok, de előbbi három gépet láttam már, illetve Gysev gépei közül is járnak felénk.

2017. jún. 29. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

431 008 az biztos...

[link]

2017. jún. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Biztosan van, ezt tavaly ősszel lőttem:

[link]


A háttérben látszik egy "négylámpás" is.

2017. júl. 11. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!