Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a járatról?

Figyelt kérdés

Óbuda, Bogdáni út - Széll Kálmán tér

9/109-es vonalán a Cs.-K. uszodáig, onnan 960-as vonalán a Széll Kálmán térre. Visszafelé hasonlóan. A 109-es menetrendjébe igazítva, összehangolva a 9-essel.

Jelzés: 209


Indok: Sokan utaznak a III. kerületből a Széll Kálmán térre - akiknek nem jó a (nagyon lassú) 17-es . Jelenleg 3 megállóért át kell szállni a 4-6-ra, ami általában elég zsúfolt is, plusz várakozás/gyalaglás - ami nem olyan sok, de felesleges, ha van egy ilyen járat, és plusz idő...

Így ÉK-Budáról is lenne egy járat a legközelebbi óriáscsomóponthoz.



2017. júl. 3. 14:44
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Első sorban olyanok véleménye érdekel, akik a III. kerületben laknak, illetve a Széll K. tér érintésével járnak munkába/iskolába.
2017. júl. 3. 14:59
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt ez egy valós utazási igény, másrészt csúcsidőben annyit veszítene a dugók miatt az ember, hogy nemigen volna értelme. Hacsak nem az amúgy is zsúfolt Margit körúti villamospályát hasznàlná a járat, bár odáig eljutni is nehézkes.


Ami szerintem a fő problèma, az a Pacsirtamező utcai villamos projektjének az elkaszálàsa. Az megoldaná ezt is, főleg, ha a villamospályáról végre kitiltanák az autóforgalmat.

2017. júl. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
55%
Ugyanúgy állna a dugóban mint most a 17-es. Kéne egy villamos a Bogdáni úttól a Pacsirtamezőn át a dél-Budára, ami sokba kerülne, de az EU adna rá pénzt, másrészt a Belső bécsi útról ki kéne tiltani a közúti forgalmat. Ez szinte semmibe nem kerülne, de nagyságrendileg gyorsítaná a fonódó járatait.
2017. júl. 3. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Nem a 17-es helyett. Ez azoknak lenne jó, akiknek eleve át kell szállniuk a 17-re, és nem "közvetlenül" használják.


Tudom, hogy nagy dugók vannak, szerintem buszsávval azért lehet javítani a helyzeten. Nem hiszem, hogy valaha is a Bécsi útról kitiltják az autókat, hogy kizárólag villamosok közlekedhessenek rajta...

2017. júl. 4. 12:56
 5/12 anonim ***** válasza:
Miért ne lehetne a Nagyszombat utcától befelé kitiltani az átmenő forgalmat a Bécsi útról és a Frankel Leó utcából? Az a szűk 2x1 sáv túl sokat nem segít a Lajos utcán meg az Árpád Fejedelem útján, arra viszont jó, hogy a villamosokat lebénítsa. Ha a 17-es a Nagyszombat u-Pacsirtamező u vonalon kimenne a Bogdáni útig,+ a belső Bécsi útról kitiltanák az átmenőforgalmat, akkor a 17-esre 3 kocsis Tátrák kellenének. ráadásul a
2017. júl. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Ráadásul?


Nem azért, mert szerintem rossz ötlet, mert alapvetően nem az, csak kizárt dolog, hogy ebbe a városvezetés beleegyezik. Nem arról híresek, hogy a tömegközlekedésért feláldozzák az autóutakat....

2017. júl. 4. 17:03
 7/12 anonim ***** válasza:

Én nagyon örülnék neki. Már régóta nagy hiány az óbudai lkt.-en élőknek, akik nem a fonódó mellett laknak. Nagy hiányt pótolna!!! Most a reggeli csúcsban ez egy 6 perc kiesés nekem, felbattyogni a villamosig, ok, 2 perc múlva jön, de tele van. Plusz 2 megálló, olyan fölöslegesnek érzem.


A Bécsi utat soha az életben nem fogják kocsimentesíteni, de nem csak azért mert Tarlósék nem akarják, az ottlakók sem! Hol parkolnának??? Az egy sűrűn lakott út, tele társasházakkal. Ha meg csak engedéllyel lehetne, macerás lenne ellenőrizgetni ki jogosult behajtásra/parkolásra, mivan ha felugrik valaki valakihez, áh... Azt meg végképp nem tudom, hogy gondolta, hogy a Nagyszombat utcán menjen a villamos! Ezekről álmodozni is kár!

2017. júl. 4. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én sokat járok a XII. kerületből É-Budára, és nagyon sok az átszállás, régen a 86-os idején még teljesen jó volt, most meg pár megállókra szállok át. Ez a járat fantasztikus lenne. A lábam nagyon fáj, úgyhogy minél kevesebb séta/átszállás, annál jobb nekem. Nem is a gyorsaság a legfontosabb, elindulok én időben, így is a 109-el ugyanúgy araszolunk a buszsáv eltörlése óta, addig valamivel jobb volt azért! A 17-től nekem még nagyon sokat kéne gyalogolnom, vagy 1-essel utazni megint 2 megállót, de az így már nagyon sok átszállás lenne... Nagyon sajnálom, hogy így el lettünk intézve a fonódóval, az tényleg nem jó mindenkinek, sőt a kerület legzsúfoltabb buszai inkább a 34/134/106. A 160 még egy nagyon jó kis járat még, kár hogy már nem megy el a Batthyány térig.
2017. júl. 4. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Igen a 34/134/106 az csúcsidőben kész káosz. Én is utálok állandóan 1-2 megállóért átszállni, ha már ülök valamin, jobb szeretek sokat utazni vele...
2017. júl. 4. 18:06
 10/12 anonim válasza:

en a 34es vonalan utazom minden nap

a 134es sose jon


regebben laktam a IX. keruletben, a XI. keruletben es a XII. keruletben

szerintem nem zsufolt es ha az Arpad hidon kiepitenek a megallot pazar lenne

tobbet nem is kivannek

2017. júl. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!