Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Szerintetek is biztonságos a...

Szerintetek is biztonságos a 3-as metró?

Figyelt kérdés
Szerintem nem biztonságos, de ma olvasok egy olyan cikket, hogy a BKV azt írta, hogy az M3-as metró biztonságos, és csak a média terjeszt ilyen rémhíreket.

#M3-asmetró
2017. júl. 8. 22:56
 1/10 anonim ***** válasza:
33%

Nem...

A dolog előnye, hogy az ember felfedezi az alternatív útvonalakat. Egy csomó variáció van a metrózás kiváltására.

2017. júl. 8. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Azt is a média fújta fel, hogy majdnem megfulladtak a 3-as metrón. Jaj de jó, hogy az előbbi metróval mentem akkor. És azt is a média fújta fel, hogy mind a két ajtón kinyíltak az ajtón, meg a folyamatos füstöléseket is ők fújják fel. Hagyjuk már.
2017. júl. 8. 23:16
 3/10 anonim ***** válasza:
72%

Természetesen igen, biztonságos, én is használom napi szinten. Persze nincs 100%-os biztonság soha sehol, de ha komolyan veszélyesek lennének, vagy lesznek, akkor le fogják állítani őket. De ezt nem tartom reálisnak. (Pár éve volt egy mini felújítás, az éghető, füstölésre hajlamos alkatrészeket kicserélték)


És ha kijavítják az "új" orosz kocsikat akkor kb 1 év múlva már csak azok lesznek és azokon új hitachi motor van, az már tuti biztonságos lesz. Az újságírók nagy része folyamatosan hangulatot kelt vagy egyáltalán nem ért hozzá, ez nyilvánvaló :) Persze én is utálom ezt a mai helyzetet, már 10 éve fel kellett volna újítani az egészet és új nyugati kocsikat venni...

2017. júl. 8. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
65%

Ha az összes szerelvényt lecserélik, azzal sem leszünk sokkal beljebb, ugyanis a gépészet van elöregedve (alagút szellőzőkürtők és ventilátorok, elektromos betáplálás, alagút-tübingek korróziója és szigetelése, stb. Tehát ez egy sok összetevős dolog, ahol nem feltétlen a szerelvények jelentik a legnagyobb gondot.

Jó, mondjuk rá, hogy biztonságos, ennek ellenére én a felszíni útvonalakat választom, és szerintem nem vagyok egyedül ezzel.

2017. júl. 8. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
47%
#4 abszolút igazad van, az infra felújítása is rég esedékes, pl az áram visszatáplálás is csak utána fog működni. A legújabb beetetés, hogy ősszel talán elkezdődik. Kérdés, melyik őszre gondoltak...
2017. júl. 8. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Hááááát elsüllyedni és lezuhanni biztosan nem fog. :D
2017. júl. 9. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
76%
A 3-mas metró elég régóta nem biztonságos. Nem mondják ki de belsőbb berkekben mindenki tudja. Sok olyan metrós dolgozó van aki nem használ metrót közlekedéshez és a csakádjának sem engedi. Az àllomási és alagúti infrastruktúra teljesen le van romolva, sok veszélyt hordoz ez magában. A régi vonatokat is már csak a szentlélek tartja üzemben. Az újak meg nem kiforrottabb még, azért jelentenek veszélyt. Bármit is állítanak, a peronnal átellenes oldalon nyíló ajtó biztonság kritikus hiba, ami emberi életeket követelhet.
2017. júl. 9. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
18%
Nem, mind a pálya, mind a metrók (legalábbis a régiek) életveszélyesek. A sín bármikor eltörhet, az alagút bármikor beomolhat, a járművek bármikor kigyulladhatnak. Természetesen amíg nem hal meg valaki, addig mindez így is marad.
2017. júl. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A repülőgép meg lezuhanhat, az autó fának mehet, a hajó elsüllyedhet.... komolyan olyasmiket sorosz fel amik megtörténhetnek, de azért az esélyekkel érdemes volna tisztában lenni.
2017. júl. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
65%

Az alagúttal súlyos gondok vannak, omladozik a fal, talajvízszivárgás, stb.


A szerelvények biztonságosak, a régiek inkább, az újak meg majd belerázódnak és akkor azok is jók lesznek.


A metró összességében biztonságos, legalábbis ha azt nézzük hogy 40 év alatt össz-vissz kétszer gyulladt ki. A többi csak a média meg a sok beetetett, de hozzá nem értő idióta kitalációja. A metró NEM gyullad ki, és nem is a metró füstöl, hanem a fékezés miatti hőtől begyulladó olajsár.

2017. júl. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!