Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Havi Budapest-bérlet eladása...

Havi Budapest-bérlet eladása legális?

Figyelt kérdés

Régen voltak hirdető oldalakon 7-8 ezer forint körül, most nem találok. Több mint 10 éven keresztül autóval közlekedtem, ezért nem követtem figyelemmel. Ma tudtam meg, hogy már nem a vevő írja rá, hanem eleve rányomtatják az azonosítószámot.


Legálisan lehet venni olyantól, aki munkahelyén kapja, de nem használja ki, mert pl. közel lakik és akkor az én igazolvány számom adja meg a munkáltatónak?


Aluljáróban és egyéb helyeken beszerezhető hamis bérlet nem érdekel.


2017. júl. 12. 18:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Biztosan nem legális, hiszen a munkáltató csak a dolgozónak adhatja a bérletet. És mivel ez adózási dolog, ezért nem is sima csalás lesz, hanem költségvetési csalás, ami súlyosabb.
2017. júl. 12. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

"Az érvényesített bérlet más személyre nem ruházható át."

[link]

2017. júl. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
73%
Nálunk a munkáltató nem foglalkozik kié a bérlet. Ha adok le rola számlát az mindegy ku hasznalja a bérletet. Amikor kezdtem itt 2,5 éves volt a kicsi,igy járt a kisgyerekes bérlet. Igy megvettem számlára s a férjem használta. Az nem érdekelte őket ki használja a bérletet. Volt amikro aferjeknek is lett munkahelye akkor meg kollega vette meg bérletet.
2017. júl. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem legális, bár létező jelenség.
2017. júl. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ!
2017. júl. 12. 22:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!