Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Görögországon belül milyen...

Görögországon belül milyen árban van a tömegközlekedés? Elsősorban a buszokra gondolok.

Figyelt kérdés
Hamarosan Görögországba utazunk, buszos út keretein belül, de nem szeretnénk végig csak a tengerparton lenni, pihenni, hanem valamennyire föl is szeretnénk fedezni magát az országot. Nos ehhez nyílván tömegközlekedést fogunk igénybe venni. Nos már nézegettem néhány oldalt, de lényeges információt, csak a fontosabb vonalakról találtam, hogy mennyibe kerülnek. Pl: Athén-Szaloniki. Viszont, arról, hogy rövidebb, 15-30km-re mennyibe kerülnek a jegy árak, arról információt nem találtam. Szóval a tömegközlekedési árak érdekelnének, vagy azt is megköszönném, ha valaki tudna linkelni egy hasznos oldalt. Előre is köszönöm!

2017. júl. 13. 22:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Az nem könnyű. Nekünk mondtak olyat is hogy menjünk ki az autópálya mellé és intsük le a buszt, amit nem tudom hogy ismertünk volna fel. Én nem próbálkoznék vele, vicc az egész.

15-30km-re a taxi is megfontolandó, mi használtuk.

2017. júl. 13. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia! Én az Athén-Szaloniki utat vonattal tettem meg, nem emlékszem az árra, de nem volt sok, asszem ötünkre (Két felnőtt ár, két gyerek + egy ingyen) 100 euró körül volt az éjszakai járat, oda-vissza. De ha kisebb távra megyünk, akkor asszem 5-10 euró között mozog a felnőtt retúr jegy (pl. Szaloniki-Leptokaria/Nei Pori (üdülőfalu) Pieriában). Ja, és a vonat olcsóbb, mint a busz.

Busszal is utaztunk, igaz nem sokat és csak kis távon, de elenyésző volt, kb. 2 euró oda-vissza a Nei Pori-Platamoni vár.

Athénban a tömegközlekedést ajánlom, metró minden fontos helyen megáll (Akropolisz, Szintagma tér, stb.), és mi napi jegyet vettünk, 4 euró volt asszem (2012-ben, gondolom azóta drágulhatott).

[link]

Ez a link a vasutas menetrendeket muatja, úgy működik, mint a mávos kereső.

Ha esetleg kérdeznél még valamit, írj privátban!

2017. júl. 14. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Szia! Nagyon szépen köszönöm, igen hasznos volt az információ. Nem is gondoltam volna, hogy a vonattal olcsóbb, mint busszal. Mindenesetre nagyon köszönöm a segítséget, szóval akkor annyira nem drága, mint gondoltam. Köszönöm!
2017. júl. 14. 11:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!