Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Valahogy nem lehet megoldani?

Valahogy nem lehet megoldani?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egy 15km-es diákbérletet volnán buszra. De nem lehet ugye csak ha x helyen lakom, y helyen iskolába járok. Illetve a hölgy azt ajánlotta jelentkezzek be valahova ideiglenesen, de ez sem megoldható. Más megoldás nincs?

2017. júl. 17. 01:53
 1/9 anonim ***** válasza:
A ból B vennél 15KM és bérletet mert én úgy tudom hogy csak az az opció van.
2017. júl. 17. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem teljesen értem, hogy mit irtál..
2017. júl. 17. 05:20
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

"Szeretnék venni egy 15km-es diákbérletet volnán buszra. De nem lehet ugye csak ha x helyen lakom, y helyen iskolába járok."


Ilyen bérlet annak jár, aki x helyen lakik, y helyen iskolába jár. Ha te nem ez a kategória vagy, akkor hogy jut eszedbe egyáltalán?

Én is szeretnék ötéveseknek járó mindenfélét, hogy kedvezményt kapjak, csakhogy nem vagyok ötéves. Ezt hogy oldanád meg?

2017. júl. 17. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Diákjegyet tudsz venni. A bérletet 90 százalékban az állam támogatja és cserébe elvárhatja, hogy azt elsősorban iskolába járásra használd. Ezért a megkötés.
2017. júl. 17. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Helyközi, 90%-os kedvezményű tanulóbérletet nappali, vagy esti tagozatos tanuló, vagy hallgató válthat


a lakóhelye, vagy tartózkodási helye (régebbi, ma is sokak által használt elnevezésekkel: állandó lakcím, illetve, ideiglenes lakcím)


és


az oktatási helye, vagy gyakorlati helye


között.

Más helyközi bérletkedvezmény, a fenti tanulóknak, hallgatóknak, nincs.


Tehát, ha "x"-hely a lakóhelyed, vagy tartózkodási helyed és "y"-hely az oktatási hely, vagy gyakorlati hely, akkor válthatsz.


Úgy lehet megoldani, hogy kezdeményezed a kormánynál a 85/2007. (IV. 25.) Korm. rendelet kívánságodnak megfelelő módosítását, elfogadják, a Magyar Közlönyben kihírdetik a módosítást.A kihírdetésben megadott hatályba lépés időpontjától megoldott lesz.

2017. júl. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

1+1 az ugye 2.

Valahogy nem lehet megoldani, hogy mégis 3 legyen?

2017. júl. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Teljes árút mindenféle megkötés nélkül vehetsz, 11.900 Ft (ha még pont benne van a 15 km-ben, és nem 15,1 km). Bár ez csak akkor éri meg, ha 30 napon belül 76-nál többször utazol.
2017. júl. 17. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Igen számoltam. De már nem éri meg. De havi 10000Ft rámegy az utazásra
2017. júl. 17. 23:25
 9/9 anonim ***** válasza:
72%

Ennek azért érdemes utána számolni. Ugyanis diákjegyet tudsz váltani. Na most 15 km-re a diákjegy 155 ft, ez a 10,1-15 km közti sávra vonatkozik. Ha havi 10 ezret költesz az 32 oda-vissza utazás. A másik opció, hogy nem pont 15 km-t mész, hanem a felett kicsivel. Akkor a 15,1-20 km-es díjszabási sávba vagy benne. Ott a diákjegy 185 ft. Ez havi 10 ezres költéssel számolva 27 oda-vissza utat jelent. A 32 és a 27 kerekített érték, de gondolom hogy az általad megadott 10 ezer Ft is az. Na most teljesen jogos a kérdés, hogy hova és miért utazol ennyiszer?


Forrás: [link]

2017. júl. 18. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!