Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mely külön jogszabályok...

Mely külön jogszabályok vonatkoznak a tömegközlekedési eszközökön ellenőrző ellenőrökre?

Figyelt kérdés
Ha jön ellenőr, meg lehet azt csinálni, hogy leszáll az ember, és úgy csinál, mintha nem történt volna semmi? Ha feltart az ellenőr, hogyan lehet jogilag szabályosan kievickélni? Tudtommal elvileg nem tarthat fel, de közfeladatot ellátó személy ellen ugyebár nem követhetünk el testi sértést. (Nem is akarok!) Ha felszólításra nem áll el az utamból, akkor egy azt követő, "durvább" leszállás szabadságjogilag önvédelem, vagy pedig testi sértés? Erre mely törvények vonatkoznak? Köszi.

2017. júl. 19. 21:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Az ellenőr nem tehet semmit, ezért van velük általában közterület felügyelő, aki viszont megallithat és marasztalhat a rendőrök megérkezéséig.
2017. júl. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem köteles elállni előled, ha pedig meglököd, az minősülhet közfeladatot ellátó személy elleni erőszakként.
2017. júl. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
22:38-as, erre én is gondoltam. De ha egyszer nem tarthat fel, akkor azzal, hogy feltart, szabálysértést követ el ellenem. Ha én felszólítom, hogy ne tartson fel, és erre még mindig feltart, akkor kénytelen vagyok "önvédelemként" annyira arrébb taszítani, hogy kiférjek, vagy kikerülni stb.
2017. júl. 19. 23:00
 4/5 anonim ***** válasza:
69%
Bírom az ilyen öntudatos okostojásokat, akik tilosban járnak és még nekiállnak feljebb.
2017. júl. 19. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem egyszerűbb azt a kurrva jegyet megvenni?

Egyébként meg fordulj meg és lökd odébb seggel, az nem számít lökésnek, hátul nincs szemed véletlenül nekilökődtél...

2017. júl. 20. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!