Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha a BKK online bérlet felület...

Ha a BKK online bérlet felülete nem elérhető, akkor hogy kellene bemutatni a bérletet?

Figyelt kérdés

Jó pár órája nem elérhető a shop.bkk.hu, és az ez alól elérhető bérlet bemutató felület, a [link] sem.


A BKK azt kommunikálja, hogy csak maga a shop nem megy, de ez nem igaz, lófing nem jön be.


Ilyenkor ez rohadt kellemetlen, mert nincs mit bemutatni. Ma így ingyenes az utazás a városban? Külön ciki annak, aki mondjuk elővárosi vonattal jön be, mert ott még dumálhatja is ki magát, hogy hát nem megy az a rendszer, amiről amúgy a BKK nem is annyira vonta be a MÁV-START-ot.


Most már kezdek arra hajlani, hogy igaza van azoknak, akik szerint ezt vissza kell vonni a francba. Az online bérletek helyett lehessen szépen átvenni egy papíros bérletet, aztán helló. Én nagyon nyitott vagyok az ilyen dolgokra, az elsők között vettem bérletet, na de az már mindennek a teteje, hogy semmilyen módon nem tudom azt elővarázsolni, órákon keresztül.


2017. júl. 24. 12:33
 1/3 anonim ***** válasza:
A személyes adataid már a ruszkiknál vannak, ez a lényeg :)
2017. júl. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Sajnos ez a rendszer kezdetek óta sz@r. Persze a hibát bejelentő fiút perlik. Na de ha kis esze lett volna a szoftvert fejlesztőknek, akkor meg oldották volna, hogy a bérlet akkor is bemutatható legyen, ha a telefon offline, tehát nincs internetkapcsolat. Például úgy hogy írnak egy applikációt, amin belül megjelenik a bérleted a telefonon. Vagy egy qr-kód, vagy ahhoz hasonló azonosító. Így meg se kéne nyitnod az oldalt. A bkk ellenőröknél lenne egy online leolvasó. A telefonodon lévő qr-kód meg tartalmazna olyan egyedi azonosítókat, amivel az online kapcsolattal rendelkező jegyellenőr készüléke le tudná olvasni, hogy valóban rögzítésre került-e a rendszerükben ez a bérlet, így kizárható lenne a hamisítás. Persze ez már túl sci-fi kategória nálunk. Amúgy ja ilyenkor bemondás alapján el kell fogadniuk.
2017. júl. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
2-es, pontosan így működik ez a rendszer. Csakhogy naponta minimum egyszer frissítenie kell az appnak, hogy érvényes legyen a bemutatott kód, így ha nem működik az oldal/szerver, nem tud frissülni és valószínűleg a leolvasók sem tudnak kommunikálni az adatbázissal.
2017. júl. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!