Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Debrecenben a villamosoknál...

Debrecenben a villamosoknál nem jellemző, hogy ha bezárta az ajtót a sofőr és akkor szalad oda valaki, hogy felszállna de nem nyitja ki, hanem elindúl. Tényleg igaza van ilyen téren a DKV-nak?

Figyelt kérdés

A villamosvezető mikor becsukja az ajtókat,számos olyan eset van gyakran,hogy nem nyitja ki a sofőr,hanem indul valamint van olyan zebra gyalogosoknál,hogy nincs jelzőlámpa csak sima zebra és ilyenkor,ha le is lépett az ember,nem áll meg a villamos,hogy átengedje. Kb. 10%-ban van olyan eset,hogy ha rohannak a villamoshoz,kinyitja újra az ajtót,valamint zebránál átengedi a gyalogost,tehát nagyon kevés ilyen van.


Azzal magyarázzák,hogy a pontos menetidőt tartani kell,amikor elindul a villamos egy adott megállóról,másik percben már a másik megállóban kell lennie,nincs beleszámolva,hogy a sofőr annyiszor nyissa ki az ajtót,ahányszor még odaszaladnak,meg minden zebránál megálljanak. Úgyis pár perc és jön a másik villsmos és azzal menne az aki lekéste az előzőt,így van a dkv vele. Nade van olyan utas aki amiért nem nyitja ki a vezető újra neki az ajtót,nagyon mérges ,még olyan is volt,hogy mérgében az utas majdnem nekivert egyet a villamosnak,nagyon tudnak egyes emberek ilyenkor haragudni,pedig a villamosnak is tartani kell a menetrendet,mert a kálvin térig közös vonalon jár az 1,2 villamos ahol délután 2 perc a követési idő,ha egy picit késik,már ott van mögötte a másik villamos,van gyakran ilyen. De az utasok nem mind érti ezt meg.


Én a dkv-t is megértem,hogy haladni kell,az utasokat is,hogy ha már az ajtóban van és becsukta,még kinyithatná,hogy főleg az ilyen forróságban ne várjon az utas a másikra még akkor sem,ha pár perc és jön.


Hivatalosan szerintetek a dkv-nak van igaza,hogy percre pontosan tartani kell a menetrendet vagy az utasoknak van igazuk?

Hiszen az utasokért van a dkv,az utasokból van a van pénz.

Ti,hogy gondoljátok?



2017. aug. 4. 11:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Azoknak az utasoknak van igazuk, akik nem akarnak 1 másodperccel sem tovább utazni vagy várni a villamosra azért, mert egyvalaki feltartja az egész járművet. Aki ezt nem érti meg és emiatt mérges, azt úgyis megüti előbb-utóbb a guta, aztán nyugodt lehet, a mentő nem hagyja ott :)
2017. aug. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Egy exem buszvezető volt, igaz távolságin, de az most tökéletesen mindegy.

Azt mondta, ha nem tenné meg ezt, akkor soha nem tudna elindulni, mert az egy olyan járat, hogy minden pillanatban érkezik valaki, aki oda szeretne utazni, ahová ő megy.

A villamos még inkább ilyen.

HA megvárja az egyiket, akkor már ugyanolyan távolságban ott a következő utas, ahonnan az első elkezdett futni.

Minden másodpercben érkeznek a megállóba, soha nem lehetne becsukni az ajtót.


Én utas vagyok, semmi közuöm a dkv-hoz, sőt még néha puffogok én is, mert maradtam már le így.

De ha észszerűen végiggondoljuk, igenis igazuk van.

Soha nem tudná becsukni az ajtót és elindulni.


És igen, pár perc múlva jön a következő.

Néhány percről van szó, nem fél óráról. Bírja már ki az az utas, aki nem tudott valami miatt odaérni indulási időre.

Nem lenne korrekt azokkal szemben, akik időben ott voltak, és szeretnének eljutni a céljukhoz.


A meleggel takarózni meg véleményem szerint nagy ostobaság.

Ez az irgalmatlan meleg csak ezen az egy héten van.

Ha elmúlik 2 nap múlva, akkor meg jön az eső, az lesz a baj.

Aztán szeles időben meg a szél.

Télen meg azért nyavajognának, vagyis nyavajognak is ugyanezen emberek, hogy a szemét villamosvezető hagyja, hogy a megállóban fagyoskodjanak az emberek.


Nekik is vannak követelmények, amiknek meg kell felelniük.

Érj oda időben, ha nem sikerül, semmi gond, pár perc múlva jön a következő.

5-10 perc alatt sem napszúrást nem fogsz kapni, sem megfagyni nem fogsz. Főleg hogy van árnyék a megállókban, de ha épp nem úgy esik az árnyék, mondjuk a belvárosban, akkor is van lehetőséged árnyékba húzódni, mert messziről látod a villamost, és elég lassan halad.

2017. aug. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ez azért helyszíntől is függ. Nyikván nem elvárás mondjuk a Nagyallomasnal a pesti gyors érkezése után 5 másodpercenként érkező utasok mindegyiket bevárni, mert abból tényleg késés lesz. De hasonlóképpen indokolatlan otthagyni azt az utast tél közpén az Aquaticumnál, aki még 10 lépésre van a megállótól. Mérlegelni kell. Ahol pedig lámpa van, ott el kell érni a következő szabad jelzést, hacsak nincs mínusza a járatnak. Ott ez a szempont is játszik.
2017. aug. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Egyébként mit ártott neked a DKV, hogy most ezzel kapcsolatban írsz ki kérdéseket?

Megbüntettek?

2017. aug. 4. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Semmit nem ártott.

Hidd el van bérletem,minden hónapban megveszem 6.500 ft nem a világ,nem is mondanám drágának,de hadd ne scanneljem be neked a bérletem,hadd ne igazoljam.


Az,hogy miért tettem ki az mindegy.

Nem az volt a kérdés.

2017. aug. 4. 17:26
 6/8 A kérdező kommentje:

Kérdéseket?


Hirtelen nem is tudom,hogy mikor tettem fel kérdést a dkv-ról.


Tudod,ha pl. tegnap vagy azelőtt láttál kiírva kérdést dkv-ról,nem azt kell hinni rögtön,hogy gyakorin egy ember tesz fel mindig a dkv-ról kérdést.


Nagyon sok ember van gyakorin,a kezdőlapon ott van.


Meg amúgy ez egy olyan oldal ahol kérdéseket lehet feltenni valamint válaszolni kérdésekre.

2017. aug. 4. 17:31
 7/8 anonim ***** válasza:

Jól van na, nem kell hisztizni, semmi rosszat nem mondtam.

Sőt normálisan kérdeztem.


Nem feltételeztem, hogy nincs bérleted, és nem csak amiatt tudnak büntetni, ha nincs.

2017. aug. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Igaza van, az ember induljon el idöben, mellesleg ne egy villamosnyi embernek kelljen már ácsorognia plusz egy-két percet, mert valaki bénázik.

Nem, várjon ö, ha már az itolso utáni pillantban ér oda.


Svájcban a vonat kiiráskor eéindul, aki lekéste, csak legyint, de nem várja el, hogy megvárják.

Persze itt kicsit más a morál mint otthon, ha egy percet késik a vonat, már nézelödnek, meg hümmögnek, mert nem normális. :)

2017. aug. 5. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!