Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Annak mi lehet az oka ha egy...

Annak mi lehet az oka ha egy vasútmodell hol elindul, hol meg nem?

Figyelt kérdés
Most vettem a vaterán, az eladó azt írta, neki nem volt vele gondja és a róla szóló értékelések is jók voltak ezért megbíztam benne. A modell ha megy akkor szépen megy, de sokszor nem akar elindulni. Régi Piko hajtása van.

2017. aug. 24. 16:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Nos nosztalgia ide vagy oda, a régi Piko, és úgy eleve az NDK-s vasútmodellek messze alul maradtak megbízhatóságban a kortárs nyugati termékektől, új korukban is hasonló gondokkal tarkították a modellezők mindennapjait. Nem pontosan értem, hogy most ez egy régi Piko modell, vagy csak valami egyéb ami alá szerencsétlen módon Piko hajtást ültettek, de igazából lényegtelen. Egy alapos tisztogatás, és olajozás, valószínűleg érdemben fogja javítani a modell működőképességét, szerintem kezdd ezzel!

Ha kérdésed van ennek mikéntjével kapcsolatban szívesen leírom, hogy állj neki.

2017. aug. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
H0 Bzmot, nem hibátlan de jól néz ki, alatta Piko vt 135 hajtás. Megkérnélek rá hogy ha ráérsz, írd le nekem, akár privátban, de lehet hogy mások számára is hasznos ha ide írod.
2017. aug. 24. 17:30
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Igazából egyáltalán nem ördöngösség, fontos a jó memória. Ha használt mozdonyt veszek, a legapróbb részekig szétszedem, ide nem árt a memória, hogy aztán ugyanúgy rakd is össze. A karosszéria elemeit illetve amik látszódnak vagy festettek mint forgóvázmaszk, átlátszó alkatrészek, langyos mosogatószeres vízben egy puha ecsettel tisztogatom, hogy lejöjjenek a zsíros lerakódások ujjlenyomatok. Leöblít, félrerak, had száradjon. A hajtás elemeit, tengelyeket, minden fém alkatrészt, áramszedő lapokat, fogaskerekeket, kardántengelyeket, lakkbenzinnel lehet a leghatékonyabban tisztává varázsolni. Sokan az alkoholra (denaturált szesz) esküsznek, de az sok mindent nem szed le, sokkal hatékonyabb a lakkbenzin, csak vigyázni kell vele, a műanyagot előszeretettel marja/oldja ha sokáig ázik benne, de pár perc alatt nem tesz kárt. Egy kisebb tálba öntök belőle, abba dobálok néhány alkatrészt, fogkefével lesikálom, leitatom, végül mosogatószeres vízben el lötykölve, tiszta vízzel leöblítve a nyoma sem marad. Ha valamely keréken van tapadógyűrű, az ilyenkor kuka, és csere. Ha van eredeti akkor avval, ha nincs akkor megfelelő ármérőjű zsugorcső szelettel is pótolható, ez egy saját fortélyom. A motort, szénkeféket, nyomtatott áramköri lapokat, dekódert, max sűrített levegővel fújom le, tönkremehetnek ha bármi folyadékkal tisztítod. Ha minden ragyog és tiszta, akkor összeszerelés és kenés. Jómagam (kifejezetten ilyen célra gyártott) Tamiya modellzsírt használok, de a sima varrógép/műszerolaj is kiváló. WD40, motorolaj, kocsikenőcs, libazsír, nem alkalmasak erre a feladatra. Lényeg, hogy ne pancsolj. Egy 00-ás ecsettel kenem le a kívánt részeken mint, fogaskerekek, tengelyek felülési pontjai, magyarul ahol mechanikus súrlódás lép fel és csak nagyon vékonyan. Ha sokat használsz, csak a kosz ragad bele. A futófelületre és az áramszedő lapkákra ne kerüljön, erre vigyázz. Igazából ennyi. Összeszereled, azt had menjen.
2017. aug. 24. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2017. aug. 24. 19:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!