Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hogyan kell kitölteni helyesen...

Hogyan kell kitölteni helyesen egy diákbérletet?

Figyelt kérdés

Már három éve bérlettel utazom, távolságival és helyi bérlettel is. Hogyan kell helyesen kitölteni őket? Eddig még nem büntettek meg, több ellenőrzésen is átestem, de most olyat olvastam, ami elbizonytalanított a kitöltésével kapcsolatban. Többek között az is, hogy "ig. sz." szerepel a diák bérleten, én eddig az oktatási azonosító számom írtam rá, illetve a távolságira is azt írtam.

Ez így akkor most helyes, vagy eddig csak mákom volt ellenőrzésekkor?

Ahány papír, annyiféleképpen kérik ezeket az adatokat, és nagyon idegesítő. De még véletlen sem szó szerint azt írják rá, ami a diákigazolványon is szerepel megnevezésként.



2017. aug. 31. 15:14
 1/3 anonim ***** válasza:
0%

"hogy "ig. sz." szerepel a diák bérleten"

Annak az ARCKÉPES igazolványnak a száma kéne, amivel igazolod, hogy a tiéd. Praktikusan a diákod száma.


Meg se merem kérdezni: ugye alsós vagy még?

2017. aug. 31. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Már megbocsáss, de lehet "igazolás száma" is az a bizonyos rövidítés, és nem "igazolvány száma". Ugyanis van bérletváltó igazolásom is, amivel ugyanúgy rendelkezni kell, és annak is van egy száma.

És míg a helyi bérleten 50-50 százalékos az esély, hogy jót írok rá (mivel rá tudnám írni a diákigazolványnak a számát, valamint az oktatási azonosító számomat is), addig a távolságinál például ott van az említett bérletváltó igazolás számának is a lehetősége.

A diákigazolványon van "kártyaszám" és van "azonosító szám" is. Mindkettő szám, viszont egyik sem igazolás, sem igazolvány, mint az említett "ig. sz."

Én eddig az azonosítómat írtam rá, egyik barátom pedig a kártyaszámot. Mindkettőnknek voltak ellenőrzései, egyikünket sem büntették meg.

A távolságin pedig szintén az azonosítómat szerepeltettem, de ott "igazolás száma"-t írnak (még csak nem is igazolvány számot), ami miatt logikusabbnak tűnik az igazoló lap számát ráírni, ami eddig már a harmadik számsor. Azonban távolságin is voltak ellenőrzéseim, ott sem kötöttek bele semmibe.

Most azonban mint említettem, találkoztam ilyen-olyan kitöltéssel, és elbizonytalanodtam, hogy eddig jól csináltam-e (főleg, hogy ugyebár egy olyan, aki az én szempontomból rosszul töltötte ki, azt sem "fogta meg" az ellenőr).


U.i.: Köszönöm, jól megvagyok a középsuliban, azonban ha nem képesek úgy ráírni, hogy ne lehessen belekötni, akkor azért szeretnék inkább utána járni, hogy hogyan helyes, hátha úgy nem kötözködnek, de gyakorlatilag bárki bárkibe beleköt, ha egy kis lehetőséget is lát rá, ennek tökéletes példája voltál te is, kedves Tron65.

2017. aug. 31. 17:26
 3/3 anonim ***** válasza:
Esetleg az ellenőrt vagy a volánt ha megkérdeznéd ?
2017. aug. 31. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!