Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Intercity vonaton szabad...

Intercity vonaton szabad ilyent csinálni? Vagy szólhat érte a kalauz?

Figyelt kérdés
Azt hogy nem ülök oda le ahova a helyjegyem szól mert mondjuk nem szimpatikus ember mellett, előtt kéne utaznom, de más helyre se ülök le, hanem a kocsi elejében vagy végében ahol a wc is van, oda ülök le a lépcsőre vagy állok. Ebbe beleköthet a kalauz?
2017. szept. 1. 14:14
 1/5 anonim ***** válasza:

megmondod, hogy az állomás restijében valami rosszat ehettél, mert hasmenésed van, és klotyó közelében kell lenned. ezt biztosan átérzi.

az igazi okot ne említsd, mert az nem érv a kalauznak.

2017. szept. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
55%

Nem szólhat.


Bárhová leülhetsz, max kavarodás lesz belőle, akkr viszont mindenki szív.

2017. szept. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Bárhová leülhetsz, akár másnak a helyére is, csak ha az illető oda akar ülni, akkor köteles vagy átadni neki a helyedet.
2017. szept. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

(Második: Nem olvastad el figyelmesen a kérdést.)


Egyébként azért is szólhat, ha más ülőhelyre ül, mint ahová a jegye szól. Ebben is tévednél.

Más kérdés, hogy amíg nincs vita, talán nem szól.


A kérdező viszont lépcsőre ülne. Az balesetveszélyes, nem engedheti meg.

Állni bárhol állhat. Régen volt olyan szabály, hogy ha az utas indulás után 15 perc eltetével sem foglalja el a helyét, akkor érvényes helyjegye ellenére elveszíti a jogát arra z ülésre.

Ha ez még él, akkor ezzel is számolnia kell a kérdezőnek. Tök felesleges messzire elmenni, mert a folyósón állhat.

Termes kocsiban is, ha olyan.


Bennem felvett egy kérdést ez, s le is leszek szépen pontozva.

Nem büdös, nem rendetlen stb. az utastárs, csak nem szimpi.

Nem nehéz így az élete a kérdezőnek? Ha ez is konfliktus okozója…

2017. szept. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Azért sem szólt még sosem a kalauz, hogy más helyre ültem, sem azért, hogy álltam. Sőt, egyszer én reklamáltam, hogy ülnek a helyemen, és gyerekkel vagyok, egymás mellé akarunk ülni, ahogy a helyjegy szól, nem két külön fülkébe, mire a kalauz közölte, hogy ezzel hagyjam békén, őt nem érdekli, hogy ki hol ül, oldjam meg.
2017. szept. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!