Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A budapesti metrókra hogyan...

A budapesti metrókra hogyan történik a jegyvásárlás?

Figyelt kérdés

Tehát vannak a metróállomásokon automaták, bedobálom az aprót és kapok jegyet?

Egyszeri, oda-vissza utat fogok megtenni a Délitől a Népligetig egy átszállással, tehát nincs szükségem semmiféle bérletre, ilyesmire, egyébként is, évente kb. egyszer járok Pesten.



2017. szept. 5. 07:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Kivalasztod mi kell (vonaljegy)

Értelemszerűen nyomogatod az automatát, amíg pénzt nem ker. (Minden magyarul van rajta, nem nehéz)

Bedobod a pénzt.

Meg varod meg kiadja a pénzt és a jegyet.

Kiveszed és távozol.

2017. szept. 5. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

De ha emberektől szeretsz jegyet venni, az is megoldható, bár talán hosszabb idő.

[link]

(Biztos megvan még, én nem jártam arra mostanában.)

Az ajtónál kell sorszámot kiszedni egy gépből (biztonsági őr segíteni szokott), aztán pár perc után szám alapján hívnak.

2017. szept. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2017. szept. 5. 19:17
 4/6 anonim ***** válasza:

Megvan még az ügyfélközpont, ott van a metró bejáratával szemben.


Amúgy összesen két vonaljegyre van szükséged, ugyanis a metrókon az átszálláskor nem kell új jegy.

2017. szept. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
51%
Amúgy van olyan, hogy nem működik az automata, hogy feltörték, és akkor inkább nem veszi be a többi pénzt se. Úgyhogy én sokkal jobban szeretem a kasszás emberkéktől venni a jegyet. Meg talán gyorsabb is, nem kell egyesével dobálgatni az érméket, meg a legnagyobb összegeket már nem is fogadja el az automata, talán mert nem biztos, hogy tudna belőle visszaadni.
2017. szept. 5. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Vagy automata, vagy jegypénztár.
2017. nov. 5. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!