Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Tudok bérletet venni semmilyen...

Tudok bérletet venni semmilyen írat nélkül?

Figyelt kérdés
Elhagytam mindenem... most már a személyit egybe van a lakcimkartyaval. De ahoz hogy a lakcím kártyát megtudjam csinálni kell a lakás tulaj alá írása... aki épp amerikaban el és elkapta a hurrikán... És pont nem az én bajommal fog egyenlőre foglalkozni. Viszont így sehogysem tudok bérletet venni ?? Mert már 30 ezret elköltöttem buszjegyre.....

2017. szept. 7. 13:17
 1/9 anonim ***** válasza:
A bérletvásárláshoz a következő igazolványokat használhatjuk: BKK vagy VOLÁNBUSZ-BKSZ bérletigazolvány, személyazonosító igazolvány, diákigazolvány, kártya formátumú jogosítvány, útlevél, egyéb kedvezményre jogosító okmány.
2017. szept. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Először a személyes iratok kellenek,bár azt írod ez egyenlőre nem fog menni. Hát nem tudok semmi okosdàgot , jól összejött a kaki . Máshova nem tudsz bejelentkezni ? Szüleid hàza pl?
2017. szept. 7. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Okosságot bocs
2017. szept. 7. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ideiglenes személyid nincs? Vagy útleveled? Írd be annak a számát.
2017. szept. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Iratok nélkül az utcára se mehetnél.


1. lépés: Elmész a rendőrségre és bejelented, hogy elhagytad az irataidat.


Ha nincs útleveled

2. lépés: Ezzel a papirral és a születési anyakönyvi kivonatoddal bemész egy okmányirodába, ahol igényelsz új személyi igazolványt.

Igényelhetsz ideiglenes személyit, ami 1 hónap vagy az állandó személyi igazolvány elkészültéig érvényes.

Az ideiglenes igazolványt azonnal megkapod. Állandó személyit pedig kérheted, hogy okmányirodában vehesd át. Személyi igazolvány igénylése ingyenes.

Ha nincs születési anyakönyvi kivonatod, akkor a születési hely szerinti anyakönyvi hivatalban kell megigényelned.


Ha van útleveled, akkor nem kötelező személyi igazolványt csináltatnod.


3. Lépés: Már vehetsz is teljes árú heti/havi bérletet.


Ha kedvezményes helyközi bérlet kell (pl diák), akkor lehet kellhet a lakcim kártya. Sima helyi bérletnél szerintem a kutyát se érdekli a lakcimed.

2017. szept. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

" De ahoz hogy a lakcím kártyát megtudjam csinálni kell a lakás tulaj alá írása"

Egyszer már aláirta, azaz kaptál lakcimkártyát. Tehát benne van a rendszerben. Nekem nem kellett semmilyen tulajdonosi aláirás a lakcimkártya pótlásához.

2017. szept. 7. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Normál bérlethez nem kell semmi csak egy fénykép, meg némi pénz amit a kiállításért elkérnek. Így 9500-as bérlete simán tudsz venni. A különböző kedvezményekhez a jogszabályokban előírt dokumentumok kellenek, de lakcímkártya nem.
2017. szept. 7. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mivel nem változtatsz lakcímet, nem kell a bejelentőt újra aláíratni. Bemész a lakcím szerinti okmányirodába, mondod, hogy elhagytad, és kinyomtatnak neked egy újat. Amúgy, ahogy előttem írtak, bérlethez nem kell lakcímkártya.
2017. szept. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Bérlet hez nem kell lakcimkártya. De új rendszer van vagy mi és már egybe megy. A lakcím kártya és szemelyi igazolvány egy kártya lesz!!!

A személyit ezért nem tudom megcsinálni és ideiglenest sem adtak. Pedig voltam a rendőrségnél is.

Hat nem tálalt a rendszerbe a nő... akkor nem mondta volna hogy kell . Nem is ertem. De már azóta elköltöztem onnan.

2017. szept. 12. 17:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!