Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Zalaegerszegen milyen a helyi...

Zalaegerszegen milyen a helyi tömegközlekedés?

Figyelt kérdés
Milyen a színvonala (buszok állapota, csatlakozások, város lefedettsége...)? Kinek mi a véleménye, tapasztalata?

2017. okt. 6. 14:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Én egy napig használtam:

- a buszok változatos állapotúak, a szakadt Jelcz a kedvencem

- csatlakozásokat nem kerestem, inkább kocsmàztam, ha épp nem jött ki jól a lépés

- a lefedettség jó

- a járatsűrűség a hasonlo méretű városokban megszokott

- a menetrendekben több hiba is volt, pl betéréseknél nem minden van jól kiírva

2017. okt. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az autóbuszok állapota egyre rosszabb. A korábbi Zala Volán annak idején a "bezzeg" közlekedési társaság volt, élen járt az új járművek beszerzésében. Aztán jött a Fidesz nagy ötlete, a közlekedési társaságok. Miután a Zala Volán is beépült az ÉNYKK-ba, a korábbi Vasi Volánnak sikerült lezülleszteni az egészet. A csatlakozások katasztrófálisak, csak a szerencsén múlik, hogy elérsz-e egy-egy másik járatot. A város lefedettsége jó, bár vannak ellátatlan részek. A Vonalhálózat a 80-as, 90-es évek igényeit elégíti ki. A menetrend igazodik az egyre csökkenő utasszámhoz. Ezt látja az önkormányzat is, tavaly volt is egy elképzelés, hogy idén januártól új vonalhálózat és menetrend kerül bevezetésre. Tervben volt a még ellátatlan területek bevonása, illetve a hálózat jelenlegi igényekhez való igazítása. Sajnos a tervezés közben átestek a ló túloldalára, így nem jelentkezett senki a szolgáltatás biztosítására, ezért vészmegoldásként maradt minden a régiben.
2017. okt. 9. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Azt láttam mondjuk, hogy Nagykanizsán a helyi állomány buszai távolságiként járnak, Zalaegerszegen pedig helyközik járnak helyi vonalon. Kész káosz.
2017. okt. 14. 15:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!