Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Vonatnál átszálláson a jegyen...

Vonatnál átszálláson a jegyen rajta van hanyas vágányon van a vonat amire át kell szállnom?

Figyelt kérdés
Illetve átszállásnál kell ott új jegyet vennem ahol átszállok? :D Először fogok átszállni, teljesen egyedül, kicsit izgulok, hogy a 7 perc nem lesz elég, amit erre szántak egy olyan kezdőnek, mint én.
2017. okt. 12. 21:27
 1/6 anonim ***** válasza:

Nincs ráírva, mert rengeteg dologtól függ, hogy éppen honnan indul az adott vonat. Általánosságban persze minden járatnak megvan a "helye", de sosem lehet tudni :)

Nem kell másik jegyet venni, az indulási állomáson megmondod hová mész, hol szállsz át, és úgy kapod a jegyet. 7 perc hol? Ismeretlen állomáson még rutinos vonatozónak is necces lenne az átszállás, főleg, hogy a MÁV szerint 5 perc késés nem késés...

2017. okt. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Írd le, hogy pontosan honnan hova mész és hol kell átszállnod. Valaki biztos le fogja tudni írni, hogy ahol átszállsz, hogyan találod meg a vonatodat.


Az a fontos, hogy tudd, hogy a második vonatodnak mi a célállomása. Ugyanis miután leszálltál az elsőről, akkor a hangosbemondót kell figyelned, jó esetben bemondják, hanyadik vágányról indul a vonatod. Ha az első vonat késik, akkor lehet, hogy a második megvárja, de persze garancia nincs, főleg ha nagy a késés. Ha szerencséd van, akkor az is lehet, hogy ún. közös peronos átszállást biztosítanak, vagyis leszállsz a vonatodról, és ugyanazon a peronon a másik oldalon kell felszállnod a másikra. De a legjobb, ha megpróbálsz keresni valakit, aki ugyanúgy száll át, mint te, és megkéred, hogy segítsen.

2017. okt. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ahogy már írték, az állomáson a hangosbemondót figyeld, illetve vannak tájékoztató táblák a vágányok mellett.

A 7 perces átszállási idő az, ami inkább idegesítő (késik az első? megvárja a második?)

Az első vonaton a kalauztól is kérhetsz segítséget, ő meg tudja nézni online, honnan indul a másik vonatod, illetve vannak nagyjából állandósult információk.

Pl. Debrecenből Budapestre az IC vonatok a negyedik vágányról indultak (most nem tudom, elég régen vonatoztam).

2017. okt. 12. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nagy kérdés, hol es milyen vonatok között lesz az a 7 perc. Ha mondjuk személyről IC-re, az necces, de ha mondjuk a nap utolsó csatlakozása egy fővonalról valami kis mellékconalra, akár egy órát is vár a csatlakozó vonat...


Mindenképp kérd meg a vonatod kalauzát, hogy igazítson útba és a másik vonat személyzetét is kérdezd meg.


Te annyit készülhetsz még, hogy megnézed a csatlakozó vonatod célállomását a memetrendben és átszállás előtt időben az ajtóhoz állsz, ne előtted kászálódjon le mindenki

2017. okt. 13. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Jelezd a kalauznak mindenképpen, hogy te ott át akarsz szállni, és kérdezd meg, meg fog-e várni a vonat. Nekem a múltkor telefonon atszólt a kalauz az állomásra, hogy várjanak meg, mert késtünk.
2017. okt. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem tudom, aktuális-e még, de ha van okostelefonod (és mobilneted vagy épp van és működik a wifi a vonaton), akkor a vonatdroid (vagy esetleg a vonatinfó) alkalmazást használhatod, én azon szoktam nézni, hogy megvár-e a csatlakozó vonat. Néha az is látszik, hogy melyik vágányon áll, de azért az nem teljesen megbízható, mivel a GPS pontatlan.

2017. okt. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!