Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mennyire gyakori vonaton hogy...

Mennyire gyakori vonaton hogy beleköt az emberbe egy másik utas, vagy megkárosítja?

Figyelt kérdés
Ritkán fordul ilyesmi elő?
2017. okt. 22. 11:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A Miskolc-Nyíregyháza személyen azért nem ritka a "tesó, van egy cigid?" :)
2017. okt. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A Bp.-Fehérvár vonalon ritka, de befut pár ilyen eset.
2017. okt. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos bárhol előfordulhat bármikor a mai világban.

Keleten gyakoribb,főleg Borsod,Szabolcs megyékben.

2017. okt. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nyíregyházán nagyon gyakori, bármerre is mész vonattal innen, ki lehet fogni olyan vonatokat, ahol nincs jelen a kisebbség az utazóközönség tagjai között, lásd:kora reggeli záhonyi vonatok, de ahol megfordulnak, ott általában pénzt/cigit tarhálnak, a cuccodat rugdossák, ordibálnak, káromkodnak, zenét bömböltetnek, nyíltan megmondják a kalauznak hogy nincs jegy, és ne is várja hogy vesznek, vagy bűntetést fizetnek, vagy még csak meg sem fordul a fejükben hogy jegyet kéne venni mert "csak 1 megállót mennek" (megtörtént esetek egytől egyig)

Ezek a személyvonatokra igazak, és leginkább a szabolcsi és borsodi régió büszkélkedik ilyennel. Míg Mátészalka vagy Miskolc felé szerencséd, ha nem találkozol hasonlóval, addig például Budapest-Győr viszonylatban elég ritka esetek.

Az intercity természetesen más tészta, sok év alatt egyetlen alkalommal sem találkoztam bármiféle provokációval, amikor kisebbségből származó utastársam volt, akkor is bírt kultúráltan, ember módjára viselkedni.

2017. okt. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Attól függ, hol utazol. Erről a térképről megtudhatod, hol mennyire gyakori: [link]
2017. okt. 23. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én sokat vonatoztam az országban mindenféle, sohasem kötöttek még belém.
2017. okt. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Olyan vonattal utazz, amivel dolgozni mennek, vagy munkából haza! Azon nincsenek kisebbségiek,(nem a svábokra gondoltam).
2021. aug. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!