Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Aki budapesten BKV-val jár...

Aki budapesten BKV-val jár munkába leírnátok mennyi idő nektek, ill hány átszállás?

Figyelt kérdés

Lakást készülök venni aztán mérlegelem a dolgokat, 1 óra lenne munkába mennem onnantól, hogy kilépek a lakásból és belépek a munkahely ajtóján Budapesten. Kisvárosi vagyok szóval szokatlan nekem, hogy nem 10 percnyire van minden. :D


Illetve főbb csomópontokat megnéztem budapesten, hogy hány perc alatt érnék oda, nem tudom hogy ez jónak számít e.

Mit gondoltok róla? Én úgy gondolom nem szabad csak a munkahelyhez orientálódni, nem fogok örökké ott dolgozni, és akkor meg a párom szívnak 1 órás utazási idővel. Ezért próbáltam olyan helyen lakást nézni, ami a főbb környékekhez egyenlő messze van.


Boráros tér: 11

népliget 31

örs vezér tere 43

nyugati pu 35

deák 37

infopark 25

fővám tér 29

fehérvári út 33

óbuda 58



2017. okt. 23. 11:11
 1/6 anonim ***** válasza:
74%
Bár vidékről járok be a városba, a budapesti nem vonatos rész 25-35 perc, két átszállás. Próbálj meg metró közeli lakást nézni.
2017. okt. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
15-20 perc alatt az M2-M3-M4 metró vonalat elérem a lakás ajtajától számítva, szóval ez szerintem ez nem rossz. Ugye 11 perc a boráros, onnan 4/6 ossal 5-10 perc a 3 metró vonal. Ez jónak számít nem?
2017. okt. 23. 11:40
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekként 15 perc sétára laktam az iskolámtól, ebből lett 20 perc buszozás a gimibe, ezek még mind abban a külső kerületben, ahol felnőttem. Egyetemre már egy óra volt az út busszal, metróval (1-2 átszállás). Munkába járni eleinte 60-75 perc volt (1-2 átszállás) később a belvárosba költözve 20 perc lett (1 transzfer). Most nagyobb lakás kellett, városközponthoz közeli zöldövezetben, onnan 40 perc az út, 1-2 átszállás.


Szerintem mindig sokféle szempontot mérlegel az ember és lehet olyan élethelyzeted, amikor 1 óra utazási idő az egyéb pozitívumok miatt simán megéri. Ilyen volt nekem is az, hogy egyetem alatt a szüleimnél élhettem és nem kellett dolgoznom, a tanulmányaimra koncentrálhsttam, ami később munkába állva kifizetődött. Cserébe 1 óra volt az út majd’ minden nap és a programjaimat is előre kellett tervezni. Most pedig a nagyobb lakás és a zöldövezet nyugalma az, amiért feladtam a belvárosi élet rugalmasságát.

2017. okt. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igen valóban mérlegelni kell. Jelenlegi munkahelyem, az M0 közelében van az XVI kerületben, szóval eléggé világ végén van.


Most ha oda költözök, és hoppá menj be a belvárosba, illetve barátnőm a belvárosban tanul jelenleg, illetve dolgozni is ott fog, akkor majd ő utazgathat 40-50 perceket. Én is ezért mérlegelek, hogy, hát a boráros 10 perc alatt megvan, onnantól eléggé sokfelé szét tudok Budapesen áramolni akár hol kaphatok majd munkát.

2017. okt. 23. 11:48
 5/6 anonim ***** válasza:

Anno bejártam 35 km-ről 55-65 perc alatt (1 átszállás)

Aztán bejártam 17 km-ről 50-60 perc alatt (2 átszállás)

Aztán már Bpiként 10 km-ről 35 perc alatt (1 átszállás)

Aztán továbbra is Bpiként 17 km 50-55 perc (1 átszállás)

Még mindig Bpiként 6 km 35-45 perc (1 átszállás) vagy bicaj 25 perc.


Vidékiként borzalmasak lehetnek ezek az idők, de kizárólag attól függ, sikerül-e egy jó útvonalat/járatot találni. Pl nem probléma 30 perc buszozás, ha a végállomáson (vagy máshol) üres buszra tudsz szállni.

Próbálhatod a lakásvételt a munkahelyhez optimalizálni, de óriási mázli lesz, ha sikerül

DRUKKOLOK!!!

2017. okt. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mondjuk azt nem tudom miért lenne vidékiként borzalmasabb.


Vidéken is ugyanúgy 1 óra volt hazajutni a belvárosból a város melletti faluba, ha lekéstem a buszt akkor még több is. Pesten ugyanúgy kb 1 óra az út nekem, annyi a különbség hogy 5 percenként jár minden és adott esetben van 2-3 kerülő járat is ha fennakadás van.

2017. okt. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!