Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Eloszor fogok taxizni. Par...

Eloszor fogok taxizni. Par kerdes?

Figyelt kérdés

Meg soha nem taxiztam, nem volt ra szuksegem, de most az eletemet mentene. Viszont lenne par hulye kerdesem, amikhez segitseget szeretnek.


Lehet akar egy oraval az indulas elott is taxit hivni egy adott helyre?

Ez az adott hely pont egy buszmegallo lenne, ugyanis nem varosban lakom, busszal jarok be, es ahol leszallok, oda kellene nekem egybol a sofor. Van kozvetlen mellette egy utca szeru, nem jarjak. Szoval addig a par percig amig var ram, nem akadalyozna a kozlekedest semmilyen formaban az auto. Mar ha egyaltalan varni fog ram, ezzel lehetseges taxit hivni? A tarsasag varoson belul van, szoval ismerik a hely zeg-zugait, biztos tudni fogjak hova szeretnem intezni a fuvart. A masik: bekell csatolnom magam? Ram szol , ha elfelejtem?


Miutan lerak, megkerhetem, hogy varjon meg? 15-20 perces dolgom lesz,nem akarok utana taxira varni perceket, mert sietek idopontra tovabb. Ha esetleg meg var, porgetni fogja az orat? Hogy szokas ez?


Elore is koszonom es nezzetek el a butasagom.



2017. okt. 24. 18:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha megkéred megvár, de azzal számolj hogy az óra ugyan úgy peregni fog mintha autókáznátok.
2017. okt. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Igen, lehet időpontra kérni a fuvart, csak akkor szólni is időben kell. Az övet nem fogja veled becsatoltatni, a taxisok nem szoktak ezért szólni, nem is az ő dolguk, mert ha meg is állítana ezért a rendőr, a büntetést te fizeted. És igen, megkérheted, hogy várjon meg, de azt ugyanúgy ki kell fizetni, az óra végig menni fog.

Ész nélkül cselekedni butaság, de kérdezni és tájékozódni nem az. :)

2017. okt. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen! :)

Mentek a zold kezek!

2017. okt. 24. 18:51
 4/17 anonim ***** válasza:
22%
A büntetést miért az utas fizetné? Miben különbek a taxisok?
2017. okt. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként a te érdeked is, hogy bekössed magad, hiszen autóval utazol, bármikor lehet egy koccanás belőle.
2017. okt. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
80%

#4: Az utas fizeti, mert nem a sofor felelossege:

[link]

2017. okt. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

3 perces auto ut lenne kb. , ezert kerdeztem csak az oves dolgot.

De en is ugy tudom, hogy mindenki maganak fizeti a buntetest. Akar taxival, akar haverrel mesz.

2017. okt. 24. 19:13
 8/17 anonim ***** válasza:
63%

A taxit arra az időpontra kérd amikor ott is leszel mert nem illik várakoztatni, pláne ha előre egy adott időpontra rendeled.

Taxiban az utas általában hátul ül és városon belül nem kötelező a biztonsági őv használata a hátsó ülésen.

2017. okt. 24. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Koszonom! :)
2017. okt. 24. 19:51
 10/17 anonim ***** válasza:
73%

"A masik: bekell csatolnom magam? Ram szol , ha elfelejtem?"


Nem valószínű, a taxisoknak meg eleve nem kell becsatolniuk ha műszakban vannak, ha jól tévedek.

2017. okt. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!