Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Holnap kísérem idős édesapámat...

Holnap kísérem idős édesapámat a Liszt F. repülőtérre, hogy varsói átszállással NY-ba utazzon. Pontosan hová kell mennem (A és B volt? átépítették? ) Hogyan/hol folyik a checkolás, és hova tovább? Mit tanácsoljak apukámnak a varsói átszálláshoz?

Figyelt kérdés
Van valami szolgáltatás a repülőtéren az idősek, vagy éppen gyerekek kíséréséhez - ne vesszenek el, feljussanak a gépükre. Kinek van tapasztalata?

2017. okt. 27. 06:38
 1/3 anonim ***** válasza:
64%

A jegyen vagy az e-mailben benne van, hogy A vagy B. De átjárható, a B előtt leparkolsz (nem fent, mert ott azt hiszem 10 perc), hanem lent a Business parkolóban. Ha nagyon bonyolult ez, menjetek taxival.

Bejárattal szemben van az utasfelvétel, ott veszik fel a poggyászt is. Itt el fogják mondani, hogy melyik terminálhoz kell menni, mert lehet, hogy nem mindegy, hol megy át a biztonsági ellenőrzésen. Ott már te nem mehetsz vele. Nem hiszem, hogy lenne erre szolgáltatás, hogy idős embert kísérjenek, de szerintem egy reptéren mindenki segítőkészebb az átlagnál. Ahogy átmegy a biztonsági ellenőrzésen, figyelje a beszállókapuját. Monitorokon fogják kiírni. Tanácsos mielőbb odamenni. Az átszállásnál nem igazán tudom mi van, még nem szálltam át reptéren, mindig csak egy viszonylatban repülök.

2017. okt. 27. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Dehogynem, minden épkézláb reptéren van földi utaskísérő / segítő szolgálat, Varsóban is biztosan. Viszont az igényedet előre kell jelezni, például a légitársaságon keresztül. De a varsói reptér információs szolgálata is segíteni fog - az idő rövidsége miatt telefonon javaslom, hogy keresd meg őket.
2017. okt. 27. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, közben alakult szépen! Ingyenesen lehet a check-in-nél WCHS-szolgáltatást kérni. Ez olyan utasoknak lehet kérni, akik öregek, vagy bármi gondjuk van az utazás közben történő tájékozódással, odafigyeléssel. Átszálláshoz is segítséget nyújtanak!

Ami kicsit furcsa, de mindenképpen odavisznek egy kerekesszéket. Ez nem minden esetben válthat ki jó reakciót, de édesapámat felkészítettem arra, és nyugodtan beleült - bár semmi szüksége rá. Így gyorsan elsurrantak vele a VÁMhoz... alig tudtunk elköszönni.

2017. okt. 28. 18:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!